10 nejbohatších amerických celebrit - Page 9 of 11 - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

10 nejbohatších amerických celebrit za rok 2018

, Barbora Košňarová,
10 nejbohatších amerických celebrit za rok 2018
Zdroj: pixabay.com

3. místo – Oprah Winfrey

Nejbohatší ženou mezi americkými celebritami se stala Oprah Gail Winfrey, kterou fanoušci znají především jako moderátorku, herečku, ale také jako velkou filantropku. Její majetek se odhaduje na 2,8 miliardy dolarů, jedná se tedy o více než 63,5 miliard korun.

 Oprah Winfrey

Oprah se narodila roku 1954 do chudé venkovské rodiny v Mississippi. Její původní jméno znělo Orpa (podle biblické postavy), ale rodina i přátelé jí začali říkat Oprah. Prožila těžké dětství, v devíti letech byla poprvé znásilněna a ve čtrnácti letech se jí narodil syn, který krátce po porodu zemřel. Její kariéra odstartovala v devatenácti letech, kdy se uplatnila jako rozhlasová novinářka.

Později se proslavila jako moderátorka v ranní talk show AM Chicago, která se díky ní stala nejsledovanější ve své kategorii a za necelý rok se přejmenovala na The Oprah Winfrey Show. Oprah byla nominována na Oscara a stala se mnohonásobnou držitelkou ceny Emmy. Její fanoušci ji považují za svůj idol a cokoli si Oprah oblíbí, to si oblíbí také celá Amerika. V současné době moderuje novou show na své vlastní televizní stanici OWN.

Ohodnoťte tento článek
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Diskuze