10 nejbohatších amerických celebrit - Page 8 of 11 - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

10 nejbohatších amerických celebrit za rok 2018

, Barbora Košňarová,
10 nejbohatších amerických celebrit za rok 2018
Zdroj: pixabay.com

4. místo – Michael Jordan

Čtvrté místo v žebříčku nejbohatších amerických celebrit patří bývalému profesionálnímu basketbalistovi jménem Michael Jordan. Jelikož je v současné době považován za největší ikonu sportovního světa, každé malé dítě v USA ví, která hvězda se skrývá pod zkratkou „MJ“. Na jeho kontě se nachází zhruba 1,7 miliardy dolarů, což je v přepočtu více než 38 miliard korun.

 Michael Jordan

Jordan, který se narodil roku 1963 v Brooklynu, je jedním z nejlepších basketbalistů všech dob. V NBA (National Basketball Association) hrál za tým Chicago Bulls, který šestkrát dovedl do finále. Ve všech šesti případech tento tým také zvítězil a Jordan byl díky tomu vyhlášen nejužitečnějším hráčem finálové série. S průměrem 30,12 bodu se v produktivitě řadí na první místo v historických tabulkách NBA.

Na olympijských hrách získal Michael Jordan dvě zlaté medaile, a to v roce 1984 a 1992. Později se stal také spolumajitelem týmu Washington Wizards a roku 2003 ukončil svou profesionální kariéru. Díky dlouholeté spolupráci se značkou Nike, která pod jeho hlavičkou vydala desítky modelů tenisek, dodnes vydělává vysoké částky.

Ohodnoťte tento článek
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Diskuze