10 nejbohatších amerických celebrit - Page 6 of 11 - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

10 nejbohatších amerických celebrit za rok 2018

, Barbora Košňarová,
10 nejbohatších amerických celebrit za rok 2018
Zdroj: pixabay.com

6. místo – Jay-Z

Že jsou v Americe hiphopoví umělci opravdu populární, dokazuje také rapper Shawn Corey Carter, kterého celý svět zná pod jménem Jay-Z. Jeho sláva ještě vzrostla, když se roku 2008 oženil se svou dlouholetou přítelkyní a neméně slavnou zpěvačkou Beyoncé. Na kontě má zhruba 900 milionů dolarů, což v přepočtu činí asi 20,4 miliardy korun.

 Jay-Z

Shawn se narodil roku 1969 v Brooklynu. Na střední školu chodil s dalšími hudebníky, jako byli například The Notorious B.I.G. nebo Busta Rhymes, vyhodili ho však kvůli prodeji cracku. Rapovat a psát texty začal už jako náctiletý, v sousedství byl tehdy známý jako Jazzy. Poprvé o sobě dal výrazně vědět díky featuringu na singlu „Can I Get Open“ z roku 1993.

Později se Jay-Z spojil s Damonem Dashem a Kareemem Burkem a tohle trio založilo vlastní label s názvem Roc-A-Fella. V roce 1996 poté vydal svou debutovou desku Reasonable Doubt, která se stala jedním z nejprodávanějších titulů roku, a jeho kariéra se tak velice slušně rozjela. Po celém světě se následně prodalo více než 50 milionů jeho nahrávek, Jay-Z získal 22 cen Grammy, založil vlastní módní značku Rocawear a streamovací službu Tidal.

Ohodnoťte tento článek
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Diskuze