10 nejbohatších amerických celebrit - Page 5 of 11 - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

10 nejbohatších amerických celebrit za rok 2018

, Barbora Košňarová,
10 nejbohatších amerických celebrit za rok 2018
Zdroj: pixabay.com

7. místo – David Copperfield

Sedmou příčku v žebříčku nejbohatších amerických celebrit okupuje pravděpodobně nejznámější světový kouzelník David Copperfield. Tento mág a iluzionista se proslavil díky četným televizním vystoupením v 70. letech minulého století. V současné době má na kontě zhruba 875 milionů dolarů, v přepočtu tedy necelých 20 miliard korun.

 David Copperfield

Vlastním jménem se známý kouzelník, který se narodil roku 1956 v Metuchen v New Jersey, jmenuje David Seth Kotkin. Inspiraci pro svůj pseudonym našel ve slavném románu Charlese Dickense, který vypráví o chlapci jménem David Copperfield. Kouzla předváděl už jako dítě, své první profesionální vystoupení předvedl ve dvanácti letech.

David Copperfield se stal historicky nejmladším členem Společnosti amerických kouzelníků. Během své kariéry nechal před očima milionů diváků zmizet letadlo, Orient Express nebo dokonce Sochu svobody, vznášel se nad Grand Canyonem, přežil pád do propasti Niagarských vodopádů a také unikl z vězení Alcatraz. Momentálně nejčastěji pořádá své show v Las Vegas, za rok jich stihne až 600.

Ohodnoťte tento článek
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Diskuze