10 nejbohatších amerických celebrit - Page 3 of 11 - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

10 nejbohatších amerických celebrit za rok 2018

, Barbora Košňarová,
10 nejbohatších amerických celebrit za rok 2018
Zdroj: pixabay.com

9. místo – Tiger Woods

Na deváté příčce se umístil nejznámější světový golfista, kterého celý svět zná pod jménem Tiger Woods. Podle časopisu Forbes byl jedním z nejlépe placených sportovců několik let po sobě. V současné době má na kontě podobnou sumu jako James Patterson, jedná se zhruba o 800 milionů dolarů, tedy více než 18 miliard korun.

 Tiger Woods

Eldrick Tont Woods se narodil roku 1975 v Kalifornii. Přezdívku Tiger dostal od svého otce, který tak říkal také svému dobrému příteli z armády. Když byl Tiger malý, hrál mimo jiné i baseball, později se však rozhodl raději věnovat naplno golfu. Profesionálem se stal v roce 1996 a již následující rok vyhrál svůj první major. V červnu 1997 se poprvé stal světovou jedničkou.

Díky Tigeru Woodsovi se golf stal jedním z nejpopulárnějších sportů světa. Dramaticky se zvedla sledovanost golfu v televizi a tento sport zaujal i ty, kteří ho do té doby považovali za hru pro „vyvolené“. Woods vyhrál čtrnáct profesionálních majorů a devětkrát byl zvolen nejlepším hráčem roku. Je také nejmladším golfistou, který dosáhl kariérového Grand Slamu, což znamená, že vyhrál čtyři nejdůležitější turnaje – Masters, US Open, British Open a USPGA Championship.

Ohodnoťte tento článek
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Diskuze