10 nejbohatších amerických celebrit - Page 2 of 11 - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

10 nejbohatších amerických celebrit za rok 2018

, Barbora Košňarová,
10 nejbohatších amerických celebrit za rok 2018
Zdroj: pixabay.com

10. místo – James Patterson

Populární americký spisovatel James Patterson patří k nejoblíbenějším autorům současnosti. Kromě toho, že se po celém světě prodalo již více než 300 milionů výtisků jeho bestsellerů, se stal také vůbec první osobou, které se podařilo prodat 1 milion e-booků. Na jeho kontě je v současné době úctyhodných 800 milionů dolarů, což je v přepočtu více než 18 miliard korun.

 James Patterson

Patterson se narodil v roce 1947 ve Spojených státech. S vyznamenáním vystudoval anglický jazyk na Manhattan College a Vanderbilt University v Nashville a poté se vrhnul na svou literární kariéru. V současné době žije s manželkou Susan a synem Jackem v Palm Beach County na Floridě a každý rok napíše zhruba dvě až tři knihy. Jak sám říká, nápadů má tolik, že je ani nestihne všechny sepsat.

Mezi nejznámější Pattersonovy počiny patří zajisté série knih s detektivem Alexem Crossem, z nichž dvě byly dokonce zfilmovány a hlavní roli si zde zahrál Morgan Freeman. Oblíbené jsou také příběhy Women´s Murder Club (Dámský vyšetřovací klub) nebo série s názvem Můj nejhorší školní rok. Za literaturu pro děti získal James Patterson cenu Children´s Choice Book Award pro nejlepšího spisovatele za rok 2010.

Ohodnoťte tento článek
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Diskuze