10 nejbohatších amerických celebrit - Page 11 of 11 - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

10 nejbohatších amerických celebrit za rok 2018

, Barbora Košňarová,
10 nejbohatších amerických celebrit za rok 2018
Zdroj: pixabay.com

1. místo – George Lucas

Nejbohatší americkou celebritou je bezpochyby filmový režisér, scénárista a producent George Walton Lucas Jr., který se proslavil především díky sérii Star Wars. Svůj obrovský majetek, který dnes činí zhruba 5,4 miliardy dolarů, v přepočtu tedy více než 122 miliard korun, získal hlavně díky tržbám z merchandisingu.

 George Lucas

George Lucas se narodil roku 1944 v Kalifornii. Po zakončení studia na University of Southern California získal stipendium od firmy Warner Brothers, kde se následně setkal se slavným režisérem Francisem Fordem Coppolou. S tím také natočil svůj první film THX 1138, který pojednává o chmurné budoucnosti lidstva a kritiky je považován za jeden z jeho nejlepších. Úspěch měl i snímek Americké Graffiti z roku 1973, za který získal Zlatý glóbus.

Největší slávu Lucasovi přinesla série Hvězdné války. Epizoda IV šla do kin roku 1977 a na filmové scéně způsobila velký rozruch. Fanoušci si film zamilovali, tržby dvacetinásobně přesáhly výdaje a snímek získal 7 Oscarů. Následovaly další, neméně úspěšné díly. Lucas také provedl geniální tah, když odmítl podíl z tržeb, ale řekl si raději o procenta z merchandisingu. Reklamní předměty na téma Star Wars zaplavily trh a on na tom obrovsky vydělal. Roku 2012 nakonec prodal svou společnost Lucasfilm Disneymu za 4 miliardy dolarů a rozhodl se natočit další pokračování.

Ohodnoťte tento článek
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Diskuze