10 nejbohatších amerických celebrit - Page 10 of 11 - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

10 nejbohatších amerických celebrit za rok 2018

, Barbora Košňarová,
10 nejbohatších amerických celebrit za rok 2018
Zdroj: pixabay.com

2. místo – Steven Spielberg

Druhé místo právoplatně náleží Stevenu Allanu Spielbergovi. Tento americký režisér, filmový producent a scénárista během své kariéry natočil mnoho snímků, které se doslova přes noc staly filmovou klasikou. Na kontě má zhruba 3,7 miliardy dolarů, v přepočtu je to necelých 84 miliard korun.

 Steven Spielberg

Spielberg se narodil roku 1946 v Cincinnati. Během dětství se s rodiči často stěhoval z místa na místo, což se projevilo na jeho školním prospěchu. Ve dvanácti letech však objevil starou osmimilimetrovou kameru a začal s natáčením krátkých filmů. Průlom v kariéře nastal s filmem Duel, který se dostal do kin po celém světě. V roce 1997 také založil společnost Dream Works SKG.

Steven Spielberg je dnes považován za komerčně nejúspěšnějšího filmového režiséra všech dob. Mezi jeho nejpopulárnější snímky patří horor Čelisti (1975), sci-fi E.T. – Mimozemšťan (1982), série filmů s Indiana Jonesem nebo třeba série Jurský park (1993). Oscara za nejlepší režii získal poprvé za film Schindlerův seznam, podruhé s filmem Zachraňte vojína Ryana.

Ohodnoťte tento článek
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Diskuze