Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Průmysl není jen továrna s komínem

Proběhla konference k tématu podpora kulturních a kreativních průmyslů.

Potřebujete pro své plány peníze skutečně rychle? Rychlá půjčka to umí

Rychlá půjčka bývá obvykle spojována spíše s mini úvěry na pár dnů, které sjednáte online…

Vychází druhý díl sběratelské lahůdky Kronika první republiky 1919

Na půdě České národní banky byla slavnostně představena Kronika první republiky, díl 1919…

 Tiger Woods
Tiger Woods
Autor: pixabay.com

10 nejbohatších amerických celebrit za rok 2018

28. března, 08:55 - Barbora Košňarová
Předchozí
 Tiger Woods
Tiger Woods
Autor: pixabay.com
28. března, 08:55

Jelikož lidé rádi bilancují, a to především s příchodem nového roku, stalo se již tradicí, že magazín Forbes každoročně přináší nejrůznější žebříčky světových NEJ. Loni opět zveřejnil také žebříček nejbohatších amerických celebrit, kterému tradičně dominují slavní sportovci, hudebníci a režiséři, na pátou příčku se však tentokrát překvapivě probojovala jednadvacetiletá modelka Kylie Jenner. V našem článku se dozvíte, které celebrity patří mezi nejbohatší a jak ke svému jmění vlastně přišly.

10. místo – James Patterson

Populární americký spisovatel James Patterson patří k nejoblíbenějším autorům současnosti. Kromě toho, že se po celém světě prodalo již více než 300 milionů výtisků jeho bestsellerů, se stal také vůbec první osobou, které se podařilo prodat 1 milion e-booků. Na jeho kontě je v současné době úctyhodných 800 milionů dolarů, což je v přepočtu více než 18 miliard korun.

James Patterson ( Zdroj: shutterstock.com, Autor: shutterstock.com )

Patterson se narodil v roce 1947 ve Spojených státech. S vyznamenáním vystudoval anglický jazyk na Manhattan College a Vanderbilt University v Nashville a poté se vrhnul na svou literární kariéru. V současné době žije s manželkou Susan a synem Jackem v Palm Beach County na Floridě a každý rok napíše zhruba dvě až tři knihy. Jak sám říká, nápadů má tolik, že je ani nestihne všechny sepsat.