10 levných destinací pro dovolenou - Page 9 of 12 - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

10 levných destinací pro dovolenou

, Tereza Tancerová,
10 levných destinací pro dovolenou
Zdroj: Shutterstock

Vietnam

 Vietnam

Do Vietnamu jezdí turisté především kvůli bohaté kultuře a památkám, země však nabízí více než to. Láká mimo jiné na bílé pláže, průzračné moře a bohatý podmořský svět. Neurazí ani milovníky jídla, čajů či kávy, která patří k nejoblíbenějším suvenýrům, jež si turisté ze země dovážejí.

Kromě historických míst, která najdete třeba ve městech Hanoj č Da Nang, je Vientnam ideální také na výlety do přírody. Lákadlem je například tamní nejvyšší hora Fa Si Pan, rezervace Can Gio či zátoka Halong. Den můžete rovněž strávit na písčitých plážích. Litovat rozhodně nebudete. Ty vietnamské totiž patří ke světové špičce.

A dost pravděpodobně vás nezklamou ani ceny. Za jídlo v levné restauraci zaplatíte 41 korun, pozor však na luxusní restaurace. Menu v nich se může dost prodražit, vyhlášené podniky si účtují kolem 800 korun. Co se týče piva, půllitr točeného dostanete za 18 korun, milovníci vína si budou muset připlatit. Cena láhve se pohybuje kolem 200 až 300 korun. To je koneckonců podobná cena, jakou si účtují hostely za noc. V těch obyčejnějších můžete přespat za 225 korun.

Ohodnoťte tento článek
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Diskuze