10 levných destinací pro dovolenou - Page 4 of 12 - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

10 levných destinací pro dovolenou

, Tereza Tancerová,
10 levných destinací pro dovolenou
Zdroj: Shutterstock

Čína

 Čína

Panenská příroda, posvátná místa i nikdy nekončící ruch velkoměsta. Čína nabízí vše ze zmíněného, a také díky tomu patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější světové destinace. Nejlidnatější země navíc neurazí ani svými cenami. Jídlo v levné restauraci pořídíte za 80 korun, malou vodu zhruba za 8 korun a místní točené pivo za 22 korun. Za noc v obyčejném hostelu pak zaplatíte v průměru 427 korun.

Ačkoli Čína patří k levnějším destinacím, pokud se do ní vydáte v hlavní sezóně, která trvá od dubna do září, mohou se vám prodražit například výdaje za ubytování. Pauzu od turistické špičky představuje červen a červenec, kdy ceny opět klesají. V tomto období však Čínu zaplavují letní horka.

Pokud se do Číny rozhodnete vycestovat, můžete navštívit jak novodobé památky v podobě chrámu jadeitového Buddhy, tak historická místa, jakým je například Zakázané město, které bylo postaveno v 15. století. Koho by neuchvátila města, může od ruchu utéct do liduprázdných míst. Jedním takovým je třeba Tibetská náhorní plošina.

Ohodnoťte tento článek
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Diskuze