10 levných destinací pro dovolenou - Page 3 of 12 - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

10 levných destinací pro dovolenou

, Tereza Tancerová,
10 levných destinací pro dovolenou
Zdroj: Shutterstock

Bolívie

 Bolívie

Jihoamerická země, které návštěvníci propadnou kvůli nádherné horské přírodě, je dodnes domovem čistokrevných Indiánů, kteří převažují nad potomky Španělů. V opuštěné vysokohorské krajině se nachází malá na první pohled klidná městečka, která však ožívají v bujarých oslavách křesťanských svatých i tradičních bohů.

Ačkoli se Bolívie vyznačuje nejvyšším počtem původních obyvatel, její osídlení jako takové je velmi řídké. V odlehlejších částech navíc Indiáni žijí ve stejných podmínkách jako jejich předkové před stovkami let. Největší koncentrace obyvatelstva se pak nachází v oblasti Altiplano v okolí měst La Paz a Oruro.

Pokud se do některých z měst rozhodnete vydat, okouzlí vás jistě také svými nízkými cenami. Za noc strávenou v hostelu zaplatíte v průměru 460 korun, ty nejluxusnější hotely vás vyjdou na něco přes dva tisíce. Na oběd v levnějších restauracích vám pak bude stačit v průměru 76 korun. Láhev vody vás vyjde na 16 korun, s cenou piva je to ale o něco horší. Jedno velké v restauraci stojí bezmála 50 korun.

Ohodnoťte tento článek
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Diskuze