10 levných destinací pro dovolenou - Page 2 of 12 - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

10 levných destinací pro dovolenou

, Tereza Tancerová,
10 levných destinací pro dovolenou
Zdroj: Shutterstock

Ekvádor

 Ekvádor

Jedna z nejmenších zemí Jižní Ameriky dostala název podle své polohy. Leží totiž přímo na rovníku. Ekvádor je lákadlem jak pro milovníky přírody, tak nadšené historiky. Zřejmě největší atrakcí je nejvyšší aktivní vulkán a zároveň jedna z nejkrásnějších hor na světě Cotopaxi.

Návštěvníky láká také národní park Coca, který leží na východní straně země a slibuje nedotčenou přírodu. V té je možné zahlédnout delfíny, jaguáry i paviány. Přítomní jsou i místní Indiáni. Své území si však pečlivě střeží, a tak je těžké na ně v přírodě narazit. Na turisty si ale docela zvykli. Vidí v nich hlavně příležitost k jednoduchému a rychlému zbohatnutí.

Za návštěvu rozhodně stojí i amazonská nížina El Oriente, která se řadí mezi světově největší a nejdůležitější oblasti s výskytem tropických deštných pralesů. Pokud se do ní vydáte, na vlastní oči spatříte hlubokou džungli, domorodé kmeny, ale také věže na těžbu ropy.

Turisty neurazí ani místní ceny. Obyčejné ubytování v Ekvádoru činí v průměru 501 korun. Jídlo v levné restauraci vás vyjde na 80 korun, točené pivo na 34 korun a láhev vody na 11 korun.

Ohodnoťte tento článek
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Diskuze