10 levných destinací pro dovolenou - Page 10 of 12 - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

10 levných destinací pro dovolenou

, Tereza Tancerová,
10 levných destinací pro dovolenou
Zdroj: Shutterstock

Kambodža

 Kambodža

Kromě toho, že je Kambodža mezi turisty stále oblíbenější, patří současně mezi nejlevnější světové destinace pro dovolenou. Jídlo v levnější restauraci zde pořídíte za příjemných 64 korun. Pokud si potrpíte na kvalitu, navštivte restaurace střední úrovně, za tříchodové menu tam zaplatíte 180 korun. Levněji než u náš vyjde i půllitr piva, kteří Češi jistě ocení, zaplatí za něj zhruba 18 korun. Malá lahev vody vyjde o polovinu levněji. V hostelu vás nechají přespat za 167 korun.

A proč sousední země Vietnamu a Thajska stojí za návštěvu? Kromě velkého množství náboženských míst, jakými jsou mimo jiné chrámy Angkor Wat, Prasat Kravam a Tha Prohm, je Kambodža plná impozantních historických staveb. Jednou takovou je třeba památník v Choeng Ek, který je současně vzpomínkou na období tyranské vlády Rudých Khmerů a tisíce popravených mužů, dětí a žen.

Na své si zde přijdou i milovníci přírody, kteří mohou navštívit třeba jezero Tonlé Sap, pozůstatek mořského zálivu. Vyhledávaný je také jeskynní komplex Phnom Sorsia, který se nachází v jižní části země.

Ohodnoťte tento článek
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Diskuze