Získejte přehled o svých financích díky konsolidaci půjček pro dlužníky - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Získejte přehled o svých financích díky konsolidaci půjček pro dlužníky

,
Získejte přehled o svých financích díky konsolidaci půjček pro dlužníky
Zdroj: Shutterstock
Komerční sdělení

Jestliže se rozhodnete pro konsolidaci svých půjček, získáte řadu výhod. Konsolidace znamená sloučení všech dosavadních půjček, tedy dluhů, do jednoho úvěru. To lze provést u různých společností dle toho, co preferujete.

Konsolidace půjček

Konsolidace půjček pro dlužníky je praktickým řešením, jak získat kontrolu nad všemi svými půjčkami, a přitom získat určité výhody. Nejenže tak získáte dokonalý přehled, ale také ušetříte peníze za poplatky. Konsolidaci lze sjednat u banky, či případně u nebankovní společnosti. Jednotlivé podmínky se často liší, proto je třeba je důkladně prověřit, než se rozhodnete pro uzavření smlouvy.

Zajímat byste se měli zejména o roční procentní sazbu nákladů, což vyhodnocuje výhodnost či naopak nevýhodnost poskytovaného úvěru. Jedná se o procentuální podíl z dlužné částky, který zaplatíte poskytovateli během jednoho roku na poplatcích a dalších výdajích. Kromě toho je dobré získat také možnost předčasného splacení, která vám v budoucnu může přijít vhod.

Průběh konsolidace

Jako podnikatel půjčku využijete v mnoha situacích, ať už jste zrovna potřebovali nové vybavení kanceláře (nábytek, osvětlení a další vybavení), či třeba pracovní stroje a podobně. V případě, že už však máte půjček příliš, tím nejlepším krokem bývá právě konsolidace. Ta je doporučována již u dvou půjček, které můžete sloučit. Pro výhodnou konsolidaci jsou důležité vaše záznamy v registru dlužníků.

V případě, že totiž nesplácíte včas a máte negativní historii, pravděpodobně vám banka ani nebankovní společnost nenabídnou dobrou úrokovou sazbu. Konsolidace zahrnuje dosavadní bankovní i nebankovní půjčky, hlavní výhodou je, že konsolidaci řeší pouze jeden nebankovní či bankovní subjekt. V případě, že jsou součástí poplatky za předčasné splacení, mohou dosahovat maximálně 1 %, přičemž jsou regulovány zákonem.

Sloučení půjček

Jestliže zvažujete konsolidaci, je třeba být pozorný při výběru dané banky či nebankovní společnosti. U některých bank totiž může být problémem konsolidovat mikropůjčky, spotřebitelské úvěry či leasingy a půjčky se zástavou nemovitosti. Zejména konsolidace mikropůjček bývá obtížná a drahá. Jestliže totiž máte příliš půjček, které nezvládáte splácet, pravděpodobně ke konsolidaci nedojde, ať už od banky, nebo nebankovní společnosti. Jistou možností je však konsolidace půjček se záznamem v registru.

Limitace

Není konkrétně limitováno, kolik půjček lze konsolidovat. Co je však limitní, je cena. Maximální dlužná částka konsolidace se pohybuje v intervalu od 500 tisíc po jeden milion korun. V případě, že patříte mezi živnostníky a OSVČ s podnikatelskými úvěry, lze konsolidovat i větší částky. Podnikatelské půjčky a úvěry jsou pro podporu podnikání často využívány. Jestliže vám však dluhy přerůstají přes hlavu, je důležité včas zakročit, abyste se vyhnuli dalším finančním komplikacím.

Poslední záchrana

Konsolidace je sice provázena řadou kritických podmínek, které je třeba splnit, většinou se však jedná o ten jediný možný způsob, jak se pokusit vymanit z mnoha půjček. Díky konsolidaci můžete zvládnout předejít dluhové spirále, vyhnete se tak vážným problémům. Může vám pomoci vyřešit současnou náročnou situaci, aniž byste dalšími dluhy ohrozili například své bydlení a podobně. Získáte totiž dokonalou kontrolu a přehled, což vám umožní s financemi lépe pracovat.

Konsolidace půjček a úvěrů je praktickým způsobem, jak získat zpět kontrolu nad svými půjčkami. Umožní vám tak dluhy lépe splácet, aby se finanční propast nadále neprohlubovala. Díky tomu tak máte lepší šanci pro splacení dluhů, ačkoliv je třeba počítat s určitými podmínkami konsolidace.