Jen 1% firem získá toto ocenění. Podnikáte s nejlepšími? - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Jen 1% firem získá toto ocenění. Podnikáte s nejlepšími?

,
Jen 1% firem získá toto ocenění. Podnikáte s nejlepšími?
Zdroj: Dun & Bradstreet
Komerční sdělení

V České republice projde ročně přísným skóringem jen hrstka společností. Avšak těch nejlepších.

Dá se na první pohled poznat, zda je váš obchodní partner zdravou firmou, se kterou se vyplatí obchodovat? Podnikatel si častokrát prostuduje základní ekonomická data a zhodnotí, zda se s daným subjektem pustí do spolupráce. Experti z poradenské společnosti Dun & Bradstreet, nadnárodního lídra v analýze obchodních dat, však upozorňují, že takové částečné vyhodnocování může být rizikové. Co je tedy podle Dun & Bradstreet potřebné sledovat?

O nutnosti prověřování víme už 120 let

Historie hodnocení finanční stability společností sahá až do roku 1908. Už více než jedno století umíme dopředu zjistit, zda nás obchodní partner může v budoucnosti ohrozit. Při navazování nových obchodních partnerství je podle Dun & Bradstreet vhodné zkoumat, zda jsou firmy hodnocené ratingy nebo skóringy třetích, a tedy nezávislých stran.

Tato nezávislá hodnocení totiž mluví o stabilitě společnosti. Obchodním partnerům naznačují, že mají dočinění s firmou s nejvyššími kvalitami, která dokáže své know- how přeměnit na kvalitní výrobky či služby. Ocenění, které poskytuje například Dun & Bradstreet, je považováno za jedno z nejprestižnějších v Evropě. Jde o ocenění AAA a možnost ho získat mají jen ti podnikatelé, kteří projdou přísným skóringem.

Společnosti, které ocenění získaly, ho využívají při obchodních jednáních a jednoznačně potvrzují, že se jim díky němu daří vyjednávat výrazně lepší obchodní podmínky.

Podnikat s nestabilním partnerem může mít fatální následky

Prověřování obchodních partnerů, zejména těch nových, se v posledních letech stalo klíčovým úkolem firem, který ještě získal na významu od začátku pandemie. Výpadky dodávek nutily mnohé firmy po celém světě hledat nové zdroje a nové obchodní kontakty, častokrát však bez náležitého prověření spolehlivosti. Obchodování s nestabilním dodavatelem ale může mít fatální následky.

V České republice ročně projde AAA skóringem jen necelé procento firem. Přísná kritéria, na základě kterých mohou firmy získat certifikát AAA, tak potvrzují jejich silnou pozici na trhu. A díky tomu, že Dun & Bradstreet analyzuje ekonomická a obchodní data ve 120 zemích světa, oceněním dodává záruku těch nejkvalitnějších informací. Certifikáty AAA od Dun & Bradstreet tak potvrzují národní i mezinárodní spolehlivost, důvěryhodnost a minimální rizikovost spolupráce s oceněným subjektem.