UniCredit Bank Czech Republic, a. s. - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

UniCredit Bank Czech Republic, a. s.

,
UniCredit Bank Czech Republic, a. s.

V České republice působí od listopadu 2007, kdy vznikla spojením dvou do té doby samostatných bankovních domů – HVB Bank a Živnostenské banky. Její doménou je projektové, strukturované a syndikované financovaní Corporate Finance. Zabývá se rovněž akvizičním financováním a financováním komerčních nemovitostí. Nabízí také financování projektů ze strukturálních fondů Evropské unie prostřednictvím Evropského kompetenčního centra UniCredit Bank.

Pro fyzické osoby zajišťuje privátní bankovnictví, obchodování s cennými papíry i hypotéky. Zaměřuje se na obory svobodných povolání (soudci, advokáti, lékaři ad.), kterým je určeno Kompetenční centrum pro svobodná povolání.

Předsedou představenstva a generálním ředitelem je Jiří Kunert. Banku vlastní UniCredit Bank Austria AG, která drží sto procent akcií.

Novodobá historie (počátky sahají až do 15. století) skupiny UniCredit, pod niž patří i UniCredit Bank Czech Republic, začíná integrací devíti velkých italských bank. V roce 1999 skupina akvizicí polské Bank Pekao pronikla do střední a východní Evropy. V roce 2005 se UniCredit spojila s německou skupinou HVB, v roce 2007 s italskou bankovní skupinou Capitalia.

UniCredit Group v současnosti přímo působí ve 22 zemích, v dalších 27 státech má obchodní zastoupení. Její služby využívá přes 40 milionů klientů ve více než 10 tisících pobočkách. Skupina má přibližně 168 tisíc zaměstnaců.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze