Tesco Stores, a. s.

Tesco Spojené království Velké Británie a Severního Irska - obchodní řetězec
O firmě:

Britský maloobchodní řetězec nabízí potravinové a nepotravinové zboží, pohonné hmoty, finanční a telekomunikační služby. Společnost založil obchodník Jack Cohen, značka TESCO se poprvé objevila roku 1924 na čaji nazvaném Tesco Tea. O osm let později se Tesco stalo komanditní společností. Firma sídlí v britském Hertfordshiru, generálním ředitelem je Clarke Philip James. V polovině 90. let minulého století společnost expandovala do Evropy a východní Asie.

Tesco Stores ČR působí na českém trhu od roku 1996, kdy společnost koupila od amerického K-martu třináct obchodních domů v Česku a na Slovensku. V roce 2006 převzala rovněž dosavadní síť obchodů řetězce Carrefour. Nyní provozuje v Česku šest obchodních domů, desítky hypermarketů a supermarketů, expres prodejny a u některých hypermarketů rovněž vlastní čerpací stanice.

Akcionáři Tesco Stores ČR jsou lucemburské společnosti Delamare Luxemburg (55 procent) a Armitage Luxemburg (45 procent), které jsou pravděpodobně v majetku britského Tesca.

Tesco bylo již několikrát vyhlášeno Obchodníkem, Profesionálem či Hypermarketem roku.