Skanska - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Skanska

,
Skanska

Skanska je jedním z největších developerských a stavebních koncernů na světě. Tvoří ji skupina firem, v jejímž středu stojí Skanska AB, která sídlí ve švédském Stockholmu. Součástí světového koncernu je také česká Skanska, a.s., která se štěpí na sedm divizí: divize pozemní stavitelství, divize silniční stavitelství, divize železniční stavitelství, divize betonové stavitelství, Skanska reality a divize servis.

Skanska nabízí služby v oblasti stavebnictví, ale také vývoj a prodej vlastních bytových a komerčních projektů či správu majetku. Jejím generálním ředitelem je Dan Ťok. V České republice vedle Skansky, a.s. působí také Skanska Infrastructure Development a Skanska Property Czech Republic, s.r.o., která je dceřinou společností Skanska Comercial Development Europe. Soustředí se na výstavbu komerčních nemovitostí po celé republice.

U vzniku Skansky byla v roce 1887 švédská společnost AB Skanska Cementgjuteriet, která vyráběla betonové dekorační dílce. Během své existence se proměnila na společnost nabízející komplexní stavební služby. Název Skanska je užíván od roku 1984.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze