Skanska

Skanska Švédsko - stavebnictví a projektový development
O firmě:

Skanska je jedním z největších developerských a stavebních koncernů na světě. Tvoří ji skupina firem, v jejímž středu stojí Skanska AB, která sídlí ve švédském Stockholmu. Součástí světového koncernu je také česká Skanska, a.s., která se štěpí na sedm divizí: divize pozemní stavitelství, divize silniční stavitelství, divize železniční stavitelství, divize betonové stavitelství, Skanska reality a divize servis.

Skanska nabízí služby v oblasti stavebnictví, ale také vývoj a prodej vlastních bytových a komerčních projektů či správu majetku. Jejím generálním ředitelem je Dan Ťok. V České republice vedle Skansky, a.s. působí také Skanska Infrastructure Development a Skanska Property Czech Republic, s.r.o., která je dceřinou společností Skanska Comercial Development Europe. Soustředí se na výstavbu komerčních nemovitostí po celé republice.

U vzniku Skansky byla v roce 1887 švédská společnost AB Skanska Cementgjuteriet, která vyráběla betonové dekorační dílce. Během své existence se proměnila na společnost nabízející komplexní stavební služby. Název Skanska je užíván od roku 1984.