Coca-Cola - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Coca-Cola

,
Coca-Cola

Jméno získala díky nápoji se specifickou chutí, za jehož vznikem stojí lékárník John Styth Pemberton, který původně léčivý lektvar poprvé vyrobil už v roce 1886. Roku 1892 zapsali firmu The Coca-Cola Company u obchodního soudu ve státě Georgia Asa Candler a jeho bratr John S. Candler společně s Frankem Robinsonem a dvěma dalšími obchodními partnery. Ochranná známka Coca-Cola byla zaregistrována 31. ledna 1893 na Patentovém úřadě Spojených států.

V Česku se první výrobky značky Coca-Cola začaly vyrábět až v roce 1968. Systém Coca-Cola je tvořen po celém světě společností The Coca-Cola Company a jejími partnery. The Coca-Cola Company je vlastníkem značek a merchandisingových práv, vyrábí základní suroviny pro nealkoholické nápoje a vytváří charakter a marketing jednotlivých produktů. Společnost poskytuje jednotlivým výrobním a distribučním organizacím časově a územně omezená oprávnění k výrobě a distribuci hotových nealkoholických nápojů.

V České republice je tímto partnerem společnost Coca-Cola Hellenic Bottling Company. Výroba nealkoholických nápojů společnosti běží ve více než 200 zemích světa. Portfolio nápojů tvoří tyto značky: Coca-Cola, Fanta, Sprite, Kinley, Lift, Bonaqua, Cappy, Nestea, Powerade, Burn, Illy.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze