CME - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

CME

,
CME

Central European Media Enterprises (CME) byla založena v roce 1994 Ronaldem Laudrem, její sídlo je na Bermudách. Společnost provozuje v regionu střední a východní Evropy televize v šesti zemích – v Bulharsku (TV2 a RING), Chorvatsku (Nova TV), Česku (TV Nova, Nova Cinema, Nova Sport a MTV), Rumunsku (PRO TV, PRO TV International, Acasa, PRO Cinema , Sport.ro a MTV Rumunsko), Slovensku (TV Markíza Doma, Nova Sport a MTV) a Slovinsku (POP TV, Kanal A a TV Pika). TV Nova v České republice je přitom nejvýnosnější televizní stanicí.

CME dokončila převzetí TV Nova v květnu 2005, když koupila 85procentní podíl od skupiny PPF za 630 milionů dolarů (490 milionů dolarů zaplatila v hotovosti a zbytek v podobě tří a půl milionu akcií CME). V květnu 2009 vstoupila do CME svým kapitálem společnost Time Warner.

V čele CME stojí Adrian Sarbu. Společnost na začátku roku 2010 koupila v Česku za jedno euro od firmy Media Pro Management (jejímž vlastníkem je také šéf CME Sarbu) informační agenturu Mediafax. S akciemi společnosti lze obchodovat na pražské burze.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze