Kontroverzní česká společnost bude v Rusku vyrábět větrné turbíny - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Kontroverzní česká společnost bude v Rusku vyrábět větrné turbíny

, lem, tre,
Kontroverzní česká společnost bude v Rusku vyrábět větrné turbíny
Zdroj: profimedia.cz

Česká investiční společnost Falkon Capital známá kontroverzní deblokací ruského dluhu plánuje v Petrohradu stavbu továrny na výroby větrných turbín.

Firma během nedávného Mezinárodního ekonomického fóra v Petrohradu podepsala s městem dohodu o investici ve výši nejméně jedné miliardy rublů, tedy více než 400 milionů korun. Investice se může navýšit.

Podle dohody, o které informuje na svých stránkách, má továrnu postavit do dvou let. Dohodu podepsal petrohradský guvernér Georgij Poltavchenko a člen představenstva společnosti Falkon Capital Sergo Mamaladze. Další detaily obchodu firma redakci Euro.cz neprozradila.

Projekt souvisí se strategii Ruska zvyšovat objem elektřiny vyrobené z obnovitelných zdrojů. Letos tam už firmy dostaly povolení pro stavbu větrných elektráren s výkonem 1651 megawattů.


Čtěte o Falkon Capital:

Postupuji, započítám, inkasuji. Podobu vypořádání ruského dluhu Česku navrhl dlužník

Rubl, ilustrační foto


Falkon se sídlem v Praze má podle dřívějších informací prostřednictvím své dceřiné firmy Alten LLC postavit také větrnou elektrárnu s 20 turbínami Priyutnenskaya VES v Kalmycku na jihu Ruska.

V Česku je Falkon Capital známý zejména odkoupením ruského dluhu od státu, jehož pozadí bylo předmětem mnoha spekulací a pochybností. Zemanova vláda tehdy pohledávku vůči Ruské federaci, pocházející ještě z minulého režimu, prodala bez výběrového řízení Falkonu za 22 miliard korun. Firma později od Rusů zinkasovala 50 miliard.

Čtěte také:

Firma s českými kořeny chystá v Austrálii projekt obří solární elektrárny

Proti proudu: větrná energetika zažívá v Evropě boom, Češi ale větrníky odmítají

Stavba větrných turbín: milionový byznys pro techniky bez závratí


Ohodnoťte tento článek
Diskuze