Menu Zavřít

Zvyšte příspěvek na obyvatele, apelují na město pražští starostové

22. 6. 2017
Autor: Profimedia.cz

Sněm pražských starostů požaduje pro rok 2018 zvýšení příspěvku hlavního města na jednoho obyvatele na 3300 korun. Dosud Praha dávala radnicím 2600 korun na obyvatele. Sněm požaduje rovněž spravedlivější rozdělení peněz z přebytku hospodaření Prahy. Sněm sdružuje starosty všech 57 městských částí.

„Městské části jsou dlouhodobě podfinancovány, proto věřím v dohodu s hlavním městem Prahou o navýšení dotačních vztahů pro příští rok. Toto navýšení by mělo být v takové výši, aby jej Pražané v jednotlivých městských částech pocítili,“ uvedl starosta Prahy 9 Jan Jarolím (ODS).

Sněm starostů kromě zvýšení minimální částky požaduje také zvýšení maximální částky na jednoho obyvatele, a to na 6000 korun. Příspěvek na jednoho žáka by pak podle nich měl být nově 2500 korun.


Radotín se bouří. Čtěte:

Magistrát rozdělil podle představitelů Radotína tři miliardy bez pravidel

 Sídliště v Radotíně z Karlické ulice

EBF24


Starostové kritizovali také rozdělení části přebytku hospodaření magistrátu ve výši tří miliard korun. Rozdělení peněz schválili minulý týden pražští zastupitelé.

„Při rozdělování přebytku byly některé městské části zcela opomenuty a neobdržely žádné finanční prostředky,“ píše se v usnesení sněmu. Zároveň žádá, aby tyto městské části byly při příštím rozdělování peněz upřednostněny. Peníze nedostala například Praha 2.

Dále čtěte:

Praha rozdělí tří miliardy z přebytku hospodaření. Je to nekoncepční, říká TOP 09

Praha proinvestovala za tři měsíce 1,6 miliardy korun. Za plánem výrazně zaostává


  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).