Zdraví na prvním místě. Qusion se zaměří především na aplikaci Vos.health, účastní se s ní i amerického akcelerátoru

20. 9. 2021
Zdroj: Vos.health
  • Vos.health je původní česká mobilní aplikace společnosti Qusion, která i pomocí umělé inteligence pomáhá lidem překonat psychicky náročné situace

  • Platforma je na trhu k dostání od konce loňského roku, má sedm jazykových mutací a eviduje už více než 100 tisíc uživatelů z celého světa

  • Aplikace si získala přízeň také ze strany investorů – ti do ní během uplynulých měsíců vložili 25 milionů korun

  • Nápady na další vývoj chtějí zakladatelé studia Jiří Diblík a Ondřej Kopecký čerpat díky své aktuální účasti v sanfranciském akcelerátoru


Mít čuch na dobré investiční příležitosti je jedním ze základních předpokladů podnikatelského úspěchu. V tuzemském Mitonu si během uplynulých dvou dekád tuto schopnost vypěstovali téměř k dokonalosti, a tak není divu, že je jeho jméno spjato s těmi nejvýznamnějšími startupy, které kdy byly v Česku založeny.

Vedle Driveto, Rohlíku, Bonami či Twista spadá do portfolia zmíněné investiční skupiny třeba i psychohygienická platforma Vos.heath, za níž stojí inovační studio Qusion dvojice mladých byznysmenů Jiřího Diblíka a Ondřeje Kopeckého. A právě to aktuálně přichází s dvěma důležitými novinkami, které pojí jedna a ta samá věc: globální úspěch jejich aplikace.

Hluboce se vám zadívá do očí, a ví. Česká umělá inteligence Aireen v nich umí najít nemoci, které ještě nepropukly
Přečtěte si také:

Hluboce se vám zadívá do očí, a ví. Česká umělá inteligence Aireen v nich umí najít nemoci, které ještě nepropukly

Vos.health, jež má lidem i díky zabudované umělé inteligenci pomoci překonávat psychicky náročné situace, zlepšovat náladu a snažit se zvýšit jejich dlouhodobou spokojenost, si během necelého roku na trhu stáhlo už více než sto tisíc uživatelů. Líbí se ale rovněž samotným investorům. Konkrétně těm z Mitonu a společnosti Reflex Capital, kteří do ní v průběhu uplynulých měsíců „nasypali“ celkem 25 milionů korun. A tak je zcela logické, že z ní v Qusionu udělali jakousi vlastní vlajkovou loď a rozhodli se dát jí přednost před ostatními projekty, jimiž se zde zabývají. Tuto klientelu si nyní převezme na starost agentura Futured, se kterou studio nově navázalo bližší spolupráci.

„Došli jsme k závěru, že se nyní chceme a budeme plně soustředit pouze na Vos.health,“ potvrdil Diblík, jenž Qusionu šéfuje. „Vidíme, že naše projekty dávají smysl nejen nám, ale i investorům a hlavně uživatelům,“ dodal.

Do roka milion uživatelů

Jak Diblík a jeho kolega před časem prozradili redakci Euro.cz, z oněch 100 tisíc lidí, kteří si aplikaci již stáhli, by chtěli do konce příštího roku udělat rovný milión. Jedná se o metu poměrně vysokou, ale s ohledem na pandemii a na fakt, že v řadě států stále probíhá tvrdý lockdown, nikoliv nereálnou:

„Covid měl velký vliv na psychický stav spousty lidí, včetně nás, takže stále vidíme obrovský potenciál a možnost pomoci skrze naši aplikaci dalším desetitisícům lidí dostat se do stavu duševní pohody. Díky zaměření našeho studia pouze na vlastní produkty se nyní můžeme naplno věnovat hledání dalších cest, jak Vos.health vylepšit a přinášet uživatelům to nejlepší, co spojení nejmodernějších technologií a vědeckých poznatků v psychologii nabízí.“

Aplikaci bude zajímat například i to, co vás aktuálně v životě činí šťastným. Foto: Vos.health Aplikaci bude zajímat například i to, co vás aktuálně v životě činí šťastným. Foto: Vos.health

Právě v Austrálii, která v boji proti koronaviru razí extrémně přísná opatření a kde jsou lidé několika největších měst v zemi už dlouhé týdny zavřeni doma, má Vos.health dle údajů Qusionu jednu ze svých největších uživatelských základen. Aplikaci se nicméně daří i v sousedním Německu, na britských ostrovech nebo doma v Česku.

Směr San Francisco

Diblíkova a Kopeckého platforma dokáže analyzovat celou řadu věcí. Pomocí telefonu umí rozpoznat, jak kvalitně se člověk během noci vyspal, zda v průběhu týdne nezanevřel na zdravý pohyb, nebo třeba to, jakou má aktuálně náladu. Současně je ale schopna uživateli ukázat, kam se ve sledovaném období posunul v rámci svého života. A to například tak, že se jej zeptá na konkrétní věc, zaznamená jeho odpověď, aby se ho po uplynutí jednoho roku dotázala znovu a obě reakce porovnala.

V Brně poprvé implantovali nové nitrooční čočky. Pomohou i pacientům, kteří dosavadní typ dostat nemohli
Přečtěte si také:

V Brně poprvé implantovali nové nitrooční čočky. Pomohou i pacientům, kteří dosavadní typ dostat nemohli

V budoucnu by přitom podobných funkcí mohlo být ještě o hodně víc. Software Vos.health je v procesu neustálého zdokonalování a počínaje letošním zářím se oba zakladatelé účastní sanfranciského akcelerátoru od CzechInvestu, od čehož si slibují další prohloubení svých znalostní a dovedností, které by v konečném důsledku mohli zužitkovat právě při práci na vlastní psychohygienické aplikaci.

UX23

„S Jiřím se na tuto zkušenost těšíme. Jsme rádi za příležitost vyzkoušet si americký akcelerátor. Věřím, že nám tato cesta za oceán rozšíří obzory a naučí nás myslet ještě víc ‚ve velkém‘ a že Vos.health dokážeme posunout hodně daleko, zvlášť nyní, kdy mu budeme věnovat stoprocentní pozornost,“ doplnil Kopecký.

  • Našli jste v článku chybu?