Menu Zavřít

V Mexiku bylo během jednoho roku zavražděno 175 politiků

11. 9. 2018
Autor: Profimedia.cz

V Mexiku bylo během jednoho roku zavražděno 175 politiků, z nichž řada kandidovala v letošních červencových volbách. Ve stejném období se stalo terčem různých útoků přinejmenším 850 politiků. Uvádí to expertní zpráva poradenské firmy Etellekt.

Zpráva zachycuje časové rozpětí od začátku loňského září do konce letošního srpna. Zahrnuje tak období před prezidentskými, parlamentními, guvernérskými a místními volbami, které se v zemi konaly 1. července. Předvolební kampaň byla poznamenána mimořádným násilím, které mělo podle autorů materiálu mnohdy pozadí v propojení organizovaného zločinu s politikou.

Agentura DPA v této souvislosti uvádí, že minulý pátek byl postřelen a vážně zraněn zvolený starosta severomexického města Gómez Farías. Stalo se to den před nástupem Blase Juana Godíneze do funkce prvního muže radnice. Otec tohoto politika byl loni v listopadu unesen a doposud není nic známo jeho osudu.

O situaci v Mexiku čtěte více:

Mexiko trápí krvavá válka s drogovými mafiemi. Vzhlíží k nadějnému příkladu Kolumbie

 Přes moji mrtvolu. Mexiko právě zažívá nejkrvavější rok ve své historii. To je pro amerického prezidenta Donalda Trumpa, jenž Mexiko označuje za nejnebezpečnější zemi planety, samozřejmě další argument pro urychlenou stavbu zdi na hranicích

KL24

Přečtěte si také:

Boj proti stereotypům: Vedení mexické metropole zakázalo na akcích města hostesky

Vycastrovaná Kuba. Co čeká ostrov pod vedením loajálního korunního prince

Esej: Krvavé a zapomenuté

 Ilustrace k eseji Krvavé a zapomentué


  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).