Úspěšná zimní sezóna. Počet turistů stoupl v prvním čtvrtletí na téměř 4 miliony

10. 5. 2018
Zdroj: Martin Pinkas/Euro

V českých hotelech, penzionech či kempech se v letošním 1. čtvrtletí ubytovaly necelé čtyři miliony turistů, což bylo meziročně o 11,4 procenta více. Zahraničních turistů bylo více než domácích. V porovnání s loňskem počet cizinců stoupl o 11,2 procenta, domácích hostů bylo více o 11,5 procenta. Výsledek podle agentury CzechTourism pozitivně ovlivnilo příznivé počasí v prvních třech měsících roku.

Nejvíc zahraničních turistů přijelo z Německa - 422 tisíc, což bylo o 13,7 procenta více než loni. Druhá příčka patřila Rusům, kterých se ubytovalo 143 tisíc tedy o 14,3 procenta více než v 1. čtvrtletí 2017. Ubytovaných hostů ze Slovenska přijelo celkem 138 tisíc, s meziročním zvýšením o 11,1 procenta. Počet čínských turistů stoupl o 28,2 procenta. Uvedl to Český statistický úřad (ČSÚ).

Návštěvnost se zvýšila ve všech regionech. O téměř čtvrtinu stoupl počet turistů v Plzeňském kraji. Do Jihočeského kraje přijelo o 15,5 procenta víc návštěvníků. „Dlouhá zimní sezóna lákala k návštěvě lyžařských středisek domácí klientelu. Počet ubytovaných rezidentů v Královéhradeckém kraji se tak dostal na úroveň návštěvnosti domácích hostů v Praze,“ uvedli statistici.


Digitální Klondike: Praha řeší, jak zkrotit Airbnb

Praha řeší, co s Airbnb, ilustrační foto


Hotely zaznamenaly více než desetiprocentní zvýšení návštěvnosti a penziony navštívilo v 1. čtvrtletí o 14,5 procenta více hostů než v minulém roce. Počet přenocování hostů v hromadných ubytovacích zařízeních dosáhl 10,8 milionu nocí, což bylo meziročně o 9,3 procenta více.

Za růstem počtu příjezdů stálo podle státní agentury CzechTourism především dobré počasí v první čtvrtině roku. „V zimních měsících poměrně dlouho vydržely dobré sněhové podmínky na horách, v březnu pak byl relativně rychlý nástup slunného jara s minimem srážek,“ uvedla agentura v tiskové zprávě.

FIN - tip č.2

Vzrůstající trend pozitivně ovlivnily také Velikonoce, upozornil CzechTourism. Velikonoční pondělí letos vyšlo na počátek dubna, takže turisté do Česka přijížděli už v březnu.

Dále čtěte:

Minipivovary: Česko má novou turistickou atrakci

Pivo lepí Sudety. Zapomenuté hřebeny a údolí Krušných hor oživuje pivní stezka

Udej souseda! Berlín bojuje s Airbnb


  • Našli jste v článku chybu?