Textilka Pegas končí kvůli nízkému objemu obchodů na varšavské burze

5. 1. 2017
Zdroj: Pegas Nonwovens

Znojemský výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens ukončí obchodování se svými akciemi na varšavské burze. Důvodem jsou nízké objemy obchodů, které neodpovídají nákladům vynaloženým na takzvanou kotaci akcií.

Předpokládá se, že naposledy se bude s akcemi na burze obchodovat v polovině března, uvedl v tiskové zprávě mluvčí Jan Židek. Akcie společnosti zůstávají obchodované na pražské burze.

Představenstvo schválilo záměr dnes. Podle polských zákonů je nutné akcie nabídnout akcionářům k odkupu. K dnešnímu dni je takto evidováno 434 531 akcií, což tvoří 4,7 procenta základního kapitálu společnosti. Cena bude 127 zlotých za jednu akcii (786 korun), celkem tedy přes 341 milionů korun. Akcionáři mají možnost si akcie ponechat. Podle Židka se cena blíží tržní ceně akcií.

Vývoj hodnoty akcií Pegas Nonwovens:  Vývoj hodnoty akcií Pegas Nonwovens Zdroj: Euroinvestor.com

FIN - tip č.2

Pegas má závody ve Znojmě, v Bučovicích a také v Egyptě poblíž Káhiry. Vyrábí netkané textilie na bázi polypropylenu a polyetylenu, které se využívají nejen pro hygienu, ale i ve stavebnictví, zemědělství či zdravotnictví. Za loňská tři čtvrtletí činily tržby 4,3 miliardy korun. Společnost je součástí mezinárodního holdingu se sídlem v Lucembursku a v České republice zaměstnává 570 lidí.

Čtěte také:

Textilka Pegas Nonwovens navýšila dividendu na téměř 34 korun

Kika měla loni v Česku tržby za 1,7 miliardy. Zisk klesl na 20 milionů


  • Našli jste v článku chybu?