Menu Zavřít

Tahanice o písnické sídliště pokračuje: zájem má CIB Group, která skončila v tendru druhá

2. 5. 2017
Autor: CC BY-SA 3.0: ŠJů -Wikimedie Commons

Společnost CIB Group chce koupit byty v Praze-Písnici, které ve výběrovém řízení prodává energetická firma ČEZ. Sdělil to mluvčí firmy Vojtěch Meravý. CIB Group podala nabídku prostřednictvím své dceřiné firmy Office Rent Prachatice. Částku, kterou je ochotna zaplatit, firma neuvedla. Společnost skončila v dřívějším tendru druhá za firmou Kennial podnikatele Pavola Krúpy.

Ta ale v pátek uvedla, že byty nekoupí kvůli žalobě nájemníků a právní vadě soutěže. ČEZ chce v Písnici prodat více než 700 bytů. Proti prodeji protestují nájemníci.

„Okamžitě po doručení oficiální výzvy ze strany ČEZ jsme připraveni zahájit jednání, která by měla vést k uzavření kupní smlouvy, zaplacení kupní ceny a převodu vlastnického práva,“ uvedl výkonný ředitel CIB Group Dušan Koňařík.

Koupi sídliště v Písnici plánuje společnost jako dlouhodobou investici s horizontem nejméně deseti let. „Budeme pracovat na přípravě urbanistického návrhu na využití celého areálu sídliště Písnice v souladu se zásadami rozvoje hlavního města Prahy,“ uvedl Koňařík.

Společnost Kennial původně nabídla za soubor bytových domů asi 1,3 miliardy korun. Žalobu na určení vlastnictví podali nájemníci, podle nichž mohlo v 90. letech nastat pochybení při převodu bytů do majetku firmy ČEZ. Požadavky nájemníků uvedené v žalobě firma Kennial považuje za relevantní. ČEZ tvrzení firmy zpochybnil. Nájemníci požadují, aby ČEZ nabídl byty k odprodeji jim.


Praha-Libuš byty kupovat nebude. Čtěte:

Praha-Libuš vzdala koupi bytů na sídlišti v Písnici. Má to řešit magistrát

Poslanec Jiří Koubek (TOP09) přečetl zdravici svého předsedy Karla Schwarzenberga, jež se z účasti akce omluvil pro pracovní povinnosti. „Setkat se na Majdanu s tolika mladými, ale i staršími lidmi plnými entusiasmu, nadšení pro svobodnou Ukrajinu a pro Evropu, to na mě jako zahraničního návštěvníka udělalo veliký dojem. Tím hůř jsem otřesen událostmi dneška a včerejška, kdy máme poprvé mrtvé a jsme svědky bezohledných a krutých zásahů bezpečnostních složek. (…) Opravdu doufáme, že se podaří Ukrajině nabýt svobodu, stejně jako se to podařilo nám v listopadu 1989. My, protože je tu dnes také přítomno mnoho Čechů, jsme s vámi!“ (autor: Jiří Navrátil)

KL24


Soubor panelových domů se 36 vchody tvoří větší část sídliště, které je nedaleko budoucí stanice metra D Písnice. Panelové domy byly postaveny v letech 1987 až 1990 a jsou po částečné rekonstrukci. Předmětem prodeje byl také bytový dům v Bělocerkevské ulici v Praze 10.

CIB Group je společnost podnikající na trhu s nemovitostmi. Do jejího portfolia patří podle Meravého domy s 580 bytovými jednotkami v Praze, Liberci, Hrádku nad Nisou a Klatovech.

Více o kauze:

Miliardář Krúpa nekoupí od ČEZ sídliště v pražské Písnici

S půjčkou na sídliště Písnice hrozí trestní stíhání, pohrozil starosta Koubek

Sídliště na prodej. ČEZ se zbavuje stovek bytů


  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).