Menu Zavřít

Policie má modernější vrtulníky. Renovace vyšla na 104 milionů

24. 4. 2018
Autor: Airbus Helicopters

Německá firma Airbus Helicopters dokončila modernizaci všech osmi vrtulníků EC135 české policie. Stroje získaly třeba i laser pro identifikaci a označení pohyblivých cílů na zemi.

„Celková cena modernizace osmi vrtulníků EC-135T je v přepočtu 103,7 milionu korun bez DPH,“ počítá Ivana Nguyenová, mluvčí policejního prezidia.

Jak upřesnilo vedení společnosti Airbus Helicopters, která české policejní stroje „upgradovala“ ve své továrně v německém Kasselu, vrtulníky dostaly nové kamery s elektrooptickými infračervenými senzory pro snímání za zhoršených světelných podmínek i laser pro určení vzdálenosti či identifikaci pohyblivých cílů.

 Zmodernizovaný policejní vrtulník Airbus Helicopters EC135.

Modernizace se dotkla především interiéru

„S modernizovanými vrtulníky EC135 jsme získali rozšířené schopnosti pro plnění misí a můžeme policistům v terénu poskytnout nejmodernější vzdušnou podporu,“ chválí investici Tomáš Hytych, ředitel Letecké služby Policie ČR.

Policejní helikoptéry operují ze základen v pražské Ruzyni a brněnských Tuřanech. Kromě běžných úkolů, jako je monitorování provozu, pátrací akce nebo hašení velkých požárů, mají v obou krajích na starosti i leteckou záchrannou službu.

Prohlédněte si policejní vrtulník v akci:

EBF24

Dále čtěte:

Nové vrtulníky bez soutěže: obrana přímo osloví nejméně tři dodavatele

To je on. USA představily vrtulník, který nabízejí Česku


  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).