Menu Zavřít

O operativní leasing je stále větší zájem – jeho podobu mění Driveto Klub

4. 2. 2019
Zdroj: PNM International

Klasická půjčka na auto už není v kurzu. Hitem je operativní leasing, který máte možnost kdykoliv ukončit. Nabízí ho zatím jenom jedna firma.

O automobilu se s nadsázkou mluví jako o dalším členu domácnosti. Ne snad proto, že bychom k němu měli až tak hluboký vztah, i když mnozí majitelé mají, ale spíše proto, kolik nás stojí. Vysoké jsou pořizovací náklady, provoz v podobě pohonných hmot a různého spotřebního materiálu v souvislosti s pravidelnou údržbou auta, no a nejméně příjemné jsou pak nečekané výdaje ve chvíli, kdy se nám na autě něco porouchá.

Jelikož je průměrné stáří vozů v Česku 15 let, asi není třeba zdůrazňovat, že se majitelé těchto ojetin s těmito „nečekanými“ výdaji setkávají dnes a denně. Ještě vám v servisu neopravili jednu závadu (jste na čekací listině na vhodný termín opravy), a už se na autě vyskytne další, která z vás na chvíli udělá „konzumenta“ veřejné dopravy. Levný nákup staršího vozidla, mnohdy s nejasným původem nebo přetočeným tachometrem, tak dokáže být doslova černou dírou vašeho bankovního konta. I proto obliba operativního leasingu stále stoupá.

Operativní leasing dnes uzavírá polovina firem a třetina domácností

Pro soukromé osoby i pro firmy je příjemné mít auto bez starostí, spolehlivější díky tomu, že je nové, a současně bez nečekaných výdajů. Nejste vydáni všanc servisům, ve kterých máte často pocit, že už vám snad podle faktur za poslední tři roky museli sestavit nové auto, a přesto pořád nešlape, jak by mělo. U operativního leasingu se o vše stará leasingová společnost. Výhodou rovněž je, že odpadá vstupná investice v podobě akontace, která bývá běžná u leasingu. Operativní leasing přitom pro podnikatele nabízí stejnou výhodu, jako klasický leasing – jako finanční služba se rovnou odepisuje z daní.

chytré podnikání - tip témata

Ne pro každého je však závazek platit operativní leasing dva roky tím pravým

Firmy snižují počet zaměstnanců nebo náklady a eliminují množství aut. V domácnosti se rozhodnete řešit automobil jiným způsobem; rozroste se vám rodina a potřebujete auto větší; nebo jej spolu s dalšími závazky nezvládáte splácet. Důvodu se může objevit celá řada, jak na straně firem, tak u soukromých osob. Řešením je operativní leasing bez určení doby splácení. Ten jako jediný na českém trhu nabízí Driveto Klub. Stačí zaplatit vstupní poplatek odpovídající výši dvou měsíčních splátek a auto si máte možnost pronajmout formou operativního leasingu na libovolně dlouhou dobu. Kdykoliv jej lze vrátit a službu přestat využívat. Nebo automobil vyměnit za jiný. Vše bez jakýchkoliv sankčních poplatků.

Pro mladé, úspěšné i pro lidi v neustálém pohybu

Pro koho operativní leasing Driveto je? Životním stylem úspěšných lidí dnes není suplovat práci automechanika, jak tomu bylo dříve. Nechtějí ani trávit čas v servisech a nestále řešit problémy, které auto má. Naopak. Chtějí jezdit v novém, bezpečném a bezproblémovém autě, do kterého pouze natankují palivo. Takto žijí mladí lidé ve městech, je to přesně to, co oceňují ženy a co šetří drahocenný čas podnikatelům a rovněž firmám. Než platit lidi, kteří se starají o vozový park firmy, je levnější pořídit auta na leasing – samozřejmě operativní. Operativní leasing Driveto je řešením, když chceme auto na splátky a současně bez starostí o jeho provoz.

  • Našli jste v článku chybu?