Mubea rozšíří výrobu v Prostějově. Do nové továrny nabere 570 lidí

27. 1. 2017
Zdroj: mubea

Německý výrobce autodílů Mubea postaví v Prostějově nový závod. Investice přinese Olomouckému kraji 570 pracovních míst.

Ministerstvo životního prostředí vydalo povolení EIA pro výstavbu nové továrny ve městě Prostějov. Výrobce automobilových součástek Mubea chce novou výrobou rozšířit produktové portfolio vyráběné v Česku.

„Posuzovaným záměrem je rozšíření firmy Mubea o nový druh výroby. V současnosti jsou v Prostějově provozovány již dva výrobní závody - Mubea-HZP a Mubea IT Spring Wire,“ uvádí investor v projektové dokumentaci.

Svůj třetí závod firma Mubea postaví na volném pozemku v průmyslové zóně. Výhodou lokality je blízkost dálnice i ostatních závodů Mubea.

Výrobní hala s rozlohou 34 694 metrů čtverečních nabídne pracovní síle v kraji 570 nových míst. Investici chtěly přilákat také polské a slovenské úřady, ale společnost dala přednost již vytvořenému zázemí v Česku. Zahájení stavby se předpokládá v letošním říjnu. Výroba by mohla začít za tři roky.

Společnost Mubea patří v Prostějově mezi největší zaměstnavatele. Mezi její zákazníky patří například Volskwagen, Škoda Auto, Porsche, Audi, Renault, Ford, BMW, Mercedes, Toyota, Aston Martin či Lamborghini. V současnosti zaměstnává v Česku asi 900 zaměstnanců. Ti vyrábějí zejména podvozkové díly. Poslední veřejné údaje z roku 2014 svědčí o výrazném růstu tržeb, které přesáhly 3 miliardy korun.

Čtěte také:

Továrnu Nexenu v Žatci postaví za 4,3 miliardy Samsung

Německý Schott nabere v Lanškrounu 500 lidí

Žádná laciná montovna. Autoprůmysl v Česku dospěl


  • Našli jste v článku chybu?