Menu Zavřít

Králové širého moře. Prázdninami na luxusní superjachtě se pochlubil bývalý šéf Amazonu Jeff Bezos i podnikatel Barry Diller

26. 9. 2023
Doba čtení: 3 minuty
Autor: Depositphotos
  • Ačkoliv řada majitelů superjachet se snaží o co možná největší soukromí, někteří boháči o svých luxusních zážitcích informují velmi rádi
  • Třeba bývalý ředitel Amazonu Jeff Bezos se letos v létě plavil na novém plavidle Koru v hodnotě 500 milionů dolarů
  • Mnoho destinací po celém Středozemním moři navštívil na palubě lodi Eos také americký podnikatel Barry Diller

Oblíbený koníček nejbohatších lidí světa? Přece trávit léto na luxusní superjachtě. Jejich obří plovoucí domovy jim totiž poskytují přepychový zážitek, možnost navštívit mnoho kulturních a společenských akcí, kdekoliv si jen zamanou, i velmi žádané soukromí.

Že se velká část majetných byznysmenů snaží ze všech sil vyhnout tomu, aby je na jejich jachtách kdokoliv spatřil, je obecně známý fakt. Často je to totiž dostává do nepříjemných situací, o čemž se přesvědčil třeba generální ředitel společnosti Warner Bros. Discovery David Zaslav, který na začátku léta uspořádal okázalý večírek na své jachtě na francouzské Riviéře. Akce se přitom uskutečnila v době, kdy kvůli nízkým platům stávkovali hollywoodští scénáristi, což pochopitelně  vyvolalo jejich silné znechucení. 

Přesto ale existuje hned několik miliardářů, kteří se svými superjachtami rádi chlubí. Mezi ně patří třeba bývalý šéf Amazonu Jeff Bezos. Ten si letos pořídil zbrusu nové plavidlo v hodnotě 500 milionů dolarů (přibližně 11,5 miliardy korun), s nímž se během léta rád ukazoval na různých destinacích po celém Středozemním moři. Podle Business Insideru si tím vysloužil titul Král širého moře.

Oslavu zásnub navštívil i Gates

Bezosova nová megaloď Koru je dle uvedeného webu s délkou 127 metrů největší plachetní jachtou na světě. Její název odkazuje na maorský symbol růstu a nových začátků, což pravděpodobně souvisí právě s mimořádnými rozměry. 

Jak tráví miliardáři svůj volný čas? Někdo trekkingem po národních parcích, další na jachtě, zatímco jiní ,utíkají‘ na vlastní ostrov
Přečtěte si také:

Jak tráví miliardáři svůj volný čas? Někdo trekkingem po národních parcích, další na jachtě, zatímco jiní ,utíkají‘ na vlastní ostrov

Koru vyrazila na svoji první plavbu do britského Gibraltaru letos v dubnu. Poté Bezos spolu s přítelkyní Lauren Sanchezovou vyplul na výlet kolem španělského pobřeží, aby se následně přesunul na filmový festival ve francouzském Cannes.

Americký miliardář se přitom plavbou nijak netajil a své zážitky často sdílel na sociální sítě. Z jeho příspěvků je tak patrné, že v červnu se Koru přesunula na italskou Riviéru, následně její cesta pokračovala na ostrov Capri a do nedalekého Positana na Amalfském pobřeží, což jsou mezi boháči velmi oblíbená místa.

Právě v Positanu se pak měla odehrát hlavní událost celé sezóny – oslava Bezosova zasnoubení se Sanchezovou. Tato velkolepá akce údajně přilákala mnoho známých hostů včetně Billa Gatese, spoluzakladatelky Tinderu Whitney Wolfe Herdové nebo Leonarda DiCapria. Jen o týden později byli čerství snoubenci spatřeni v chorvatském Dubrovníku, a to ve společnosti Orlanda Blooma, Katy Perry a Ushera.

Většina boháčů se snaží o soukromí

Další jachtou, která si letos vysloužila velkou pozornost, je 93 metrů dlouhý Eos vlastněný americkým podnikatelem Barrym Dillerem a jeho manželkou Diane von Furstenbergovou. I tato loď měla velmi nabité léto, jež strávila návštěvou mnoha luxusních destinací po celém Středozemním moři.

MM_AI

Třpytivá jako diamant. Po moři by mohla plout jachta inspirovaná šperkem od Cartiera
Přečtěte si také:

Třpytivá jako diamant. Po moři by mohla plout jachta inspirovaná šperkem od Cartiera

Eos se podíval například na Mallorcu, kde se Diller a jeho žena setkali s moderátorkami Oprah Winfreyovou a Gayle Kingovou. Poté se von Furstenbergová vydala na výlet do Řecka na návštěvu Valentina Giancarla Giammettiho, spoluzakladatele módní značky Valentino, zatímco v srpnu jachta odplula směr Chorvatsko, kde její majitelé povečeřeli se známými hollywoodskými herci Candice Bergenovou nebo Emmou Thompsonovou. Svoji letní sezónu pak Eos ukončil na výročních cenách společnosti DVF v Benátkách, které hostila právě zakladatelka firmy von Furstenbergová.

Ačkoliv cesty obou zmíněných lodí bylo velmi jednoduché sledovat, téměř všechny další světové superjachty se letos v létě veřejnosti převážně vyhýbaly. „Ve světě všudypřítomných bulvárních fotografů představují lodě pro celebrity místo, kde mohou zažít soukromí, které mnozí z nás považují za samozřejmost,“ shrnul pro Insider dlouholetý zaměstnanec dotčeného plavidla, jenž si přál zůstat v anonymitě.

  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).