Investiční skupiny Natland a DRFG navazují spolupráci. Chtějí rychleji růst

19. 4. 2017
Zdroj: Profimedia.cz

Investiční skupiny Natland a DRFG společně založily skupinu Czech Private Capital (CPC). Jejím prostřednictvím se zaměří především na oblast nemovitostí, financí a telekomunikací. Chystají také uvedení nových projektů.

Obě společnosti si od skupiny CPC slibují, že jim pomůže prosadit se na trhu příležitostí, na kterém by jako samostatné subjekty měli těžší pozici.

„Je zcela nepochybné, že spojení našich zkušeností, know-how a finančního zázemí nám umožní dynamičtější rozvoj,“ uvedli ve společném prohlášení zakladatelé a většinoví vlastníci David Rusňák z DRFG a Tomáš Raška z Natlandu. Obě firmy si vedle společného byznysu zachovají autonomii.

Jedním ze základních bodů spolupráce je oblast nemovitostí. Hodnota nemovitostního portfolia DRFG přesahuje dvě miliardy korun a patří do i brněnská architektonická společnost A-Plus. Natland stojí například za projektem Čakovického parku, v jehož rámci bylo vystavěno 700 bytů.

Růstové plány má nově vzniklá skupina i ve finanční oblasti. Natland stojí například za investiční společností Avant, který se zabývá správou fondů kvalifikovaných investorů. DRFG spravuje vedle nemovitostního také dluhopisový fond a v portfoliu má mimo jiné společnost s licencí obchodníka s cennými papíry a také investičního zprostředkovatele.

FIN - tip č.2

CPC se bude snažit prosadit i na poli telekomunikace, kde zatím působila pouze DRFG. „Natland je naopak silný v technologiích zabývajících se zpracováním, analýzou zabezpečení a interpretací dat, která mají potenciál využití pro společné projekty obou skupin,“ říká Raška.

DRFG
DRFG je investiční skupina založená v Brně v roce 2011 Davidem Rusňákem.

Cílem DRFG je zhodnocovat kapitál prostřednictvím investic do majetkových podílů v perspektivních společnostech a projektech.

DRFG se zaměřuje především na investice do nemovitostí, finančních služeb a telekomunikací. V roce 2016 dosáhl objem investic 1,5 miliard korun, objem aktiv překročil 4 miliard a výnosy přesáhly 1,34 miliardy.

David Rusňák, DRFG David Rusňák
Natland Group
Natland Group se soustředí hlavně na developerské, finanční a technologické projekty. Zaměřuje se i na tzv. distressed aktiva.

Vlastní kapitál skupiny dosáhl ke konci 2015 výše téměř 1,2 miliard korun, aktiva přesáhla hodnotu dvou miliard.

 Tomáš Raška Tomáš Raška

Dále čtěte:

V Česku loni vzniklo téměř 29 tisíc firem, nejvíce za deset let

Pojištění odpovědnosti: při prodeji firem si majitelé kryjí záda

Českomoravská Nemovitostní koupila od miliardáře Skaly budovu na Václavském náměstí

Miliardář Vítek prodal pražské sídlo Nestlé, kupcem je Českomoravská Nemovitostní

Českomoravská Nemovitostní koupila pražské sídlo ŠkoFIN


  • Našli jste v článku chybu?