Menu Zavřít

Sváteční nabídka streamovacích služeb: Špionážní série, drsný středověk nebo Childish Gambino

25. 12. 2022
Doba čtení: 3 minuty
Autor: Bioscop

Netflix a HBO Max patří v tuzemsku mezi nejpopulárnější streamovací platformy a každý měsíc nás zásobují desítkami nových seriálů a filmů. Proto přinášíme pravidelný přehled několika nejočekávanějších projektů, které si na obou službách můžete užít v průběhu následujícího týdne. Společně s nimi pak zařazujeme také ostatní streamovací platformy. Další tipy i spoustu zajímavostí ze světa seriálů najdete každý den na serveru Edna.cz, který stejně jako Euro.cz patří do portfolia vydavatelství Internet Info. A co si tedy na Netflixu, HBO Max a ostatních platformách pustit v posledním týdnu roku 2022?

Vlastizrada

Ambiciózní Adam Lawrence stoupá v ranku britské špionážní služby MI6. Jednoho dne ale narazí na tajuplnou Rusku Karu, která s ním má společnou minulost, a začne boj o přežití. Adam neví, komu může důvěřovat, a musí přehodnotit své životní priority. Nová špionážní minisérie slibuje zajímavou zápletku v hlavních rolích s Charliem Coxem, Ciaránem Hindsem nebo Olgou Kurylenko. 


Autor: Netflix

Na kriminální minisérii se na Netflixu můžeme těšit 26. prosince. 

Kaleidoskop

Zapomeňte na Papírový dům! Giancarlo Esposito coby Leo Pap míří se svým týmem za největší loupeží vůbec. Nová minisérie je inspirována loupeží v newyorském Manhattanu během řádění hurikánu Sandy a sleduje celý průběh včetně více než dvacetiletého plánování. Za seriálem stojí Eric García (Repo Men) a vedle Esposita se můžeme těšit na Paz Vegu nebo oblíbeného seriálového zloducha Rufuse Sewella. 


Autor: Netflix

Kaleidoskop na Netflixu odstartuje 1. ledna nový seriálový rok. 

Bílý šum

Noah Baumbach slaví se svými netflixovskými projekty úspěchy (Laura Dern za Manželskou historii Oscara), proto není divu, že tato spolupráce pokračuje. V Bílém šumu se v hlavní roli opět objeví Adam Driver a čeká nás hutný příběh o typické americké rodině, jejíž vztahy se posléze poněkud pokazí. Mix hororu, komedie a mysteriózního dramatu posbíral několik cen na filmových festivalech, režisér Baumbach jej pak označil za svůj nejambicióznější projekt. 


Autor: Netflix

Baumbachova novinka dorazí na Netflix 30. prosince.

Jan Žižka

Nejdražší český film, který letos rozdělil odbornou i fanouškovskou veřejnost, konečně míří na Netflix. Dosud nevyprávěný příběh z minulosti největšího středověkého vojevůdce chystal Petr Jákl mladší se svým otcem přes deset let a představuje v něm Žižkův ,origin. V dobách nejistoty, kdy českým zemím vládl slabý král Václav IV., se totiž Žižka pouští do riskantního podniku, jehož cílem je oslabit moc šlechtice Jindřicha z Rožmberka. Jákl vsadil na zahraniční obsazení v hlavních rolích, roli Žižky proto po Zdeňku Štěpánkovi převzal Ben Foster. 


Autor: Lionsgate

Na středověkou řežbu se na Netflixu podíváme 1. ledna.  

Příprava na další rok s DC filmy

V příštím roce se dočkáme konce DCEU, které nahradí DCU (DC Cinematic Universe) od Jamese Gunna a Petera Safrana. A jelikož se ve filmu The Flash po letech vrátí do role Batmana Michael Keaton (na snímku), rozhodně stojí za připomenutí, že oba filmy od Tima Burtona jsou v nabídce HBO Max. Vedle toho se na další DC rok můžeme připravit snímky Aquaman a Shazam!


Autor: Warner Bros. 

Mraky DC projektů najdeme aktuálně na HBO Max. 

Atlanta

Jeden z nejúspěšnějších seriálů posledních let, který je bohužel v Česku stále velká neznámá, se vrací. Čtvrtá řada Atlanty sleduje návrat hlavních hrdinů do georgijské metropole. Jenže, parta se už v rodné Atlantě necítí jako doma. Změnili se oni, nebo samo město?


Autor: FX

Čtvrtá série Atlanty debutuje kompletně už 28. prosince na Disney+.

KL24

Wildcat

Amazon na konci roku vyrukuje se zajímavým dokumentem z prostředí jihoamerické Amazonie. Mladý veterán z Afghánistánu Harry se vypraví do tamních pralesů, aby v nich nalezl šanci na nový život. Po setkání s americkou bioložkou Samanthou si osvojí zraněné mládě ocelota. V následujícím časosběrném dokumentu sledujeme dospívání maličké šelmy i její vliv na uzdravení Harryho posttraumatické stresové poruchy. 


Autor: Amazon Studios

Dojemný dokument čekejme na Amazon Prime Video 30. prosince. 

  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).