HBO a Netflix na příští týden: Konec civilizace, vraždící mormoni a trable s prstenem

Zdroj: Redakce
Netflix a HBO GO jsou v tuzemsku jasně nejpopulárnější streamovací platformy, každý měsíc nás zásobují desítkami nových seriálů a filmů. Proto nově přinášíme pravidelný 

přehled několika nejočekávanějších projektů, které si na obou službách můžete užít v průběhu následujícího týdne. Další tipy i spoustu zajímavostí ze světa seriálů najdete každý den na serveru Edna.cz, který stejně jako Euro.cz patří do portfolia vydavatelství Internet Info. 

A co si tedy na Netflixu a HBO GO pustit v týdnu od 1. března?

Brave New World

Seriálová adaptace slavného stejnojmenného románu Aldouse Huxleyho (v češtině vyšel jako Konec civilizace), která loni prolétla streamovací službou Peacock, míří díky nákupu licence na Netflix. Brave New World zobrazuje zdánlivě utopický Nový Londýn, do kterého ale dorazí neznámý rebelský divoch  a falešné pořádky se začínají měnit. V hlavní roli se objevuje představitel mladého Hana Sola ze snímku Solo: Star Wars Story Alden Ehrenreich, jehož doplňují Jessica Brown Findlay či Harry Lloyd.

První a zároveň poslední řada Brave New World dorazí na Netflix 1. března. 

Vražda mezi mormony

I v březnu nás na Netflixu čeká několik dokumentů. Jedním z nich bude třídílná minisérie Vražda mezi mormony, která se zaměřuje na kontroverzní církev spjatou s americkým státem Utah. V minulém století otřásl základy mormonské víry nález několika dokumentů zpochybňujících jejich poslání, a smrt několika lidí. Režisér Jared Hess rozkrývá spletitou síť a nabízí několik výpovědí i dobových záznamů.

Třídílná minisérie na Netflixu debutuje 3. března. 

Pacific Rim: Země nikoho

Roku 2013 natočil oscarový režisér Guillermo del Toro snímek Pacific Rim: Útok na Zemi, ve kterém popsal útok mimozemských bestií kaiju na Modrou planetu. Steven S. DeKnight následně uvedl do kin sequel Pacific Rim: Povstání, nyní se pak celá série dočká spin-offu v podobě anime seriálu. V něm uvidíme dva sourozence z Austrálie, jež téměř celá padla pod útokem kaiju, užívat dva bojové roboty jaegery, aby bestie od Protinožců dostali.

Nová anime série se na Netflixu objeví 4. března. 

Biggie: I got a Story to Tell

Vedle mormonské minisérie se na Netflixu v březnu dočkáme i dokumentárního snímku o rapperovi Christopheru Wallaceovi, který se proslavil pod přezdívkou The Notorious B.I.G. V dokumentu uvidíme rapperův životní příběh od dob, kdy dělal drogového dealera, až na vrchol v hudebním průmyslu. Dočkáme se i pochvalných komentářů od lidí z jeho okolí a dalších hvězd hudební branže.

Nový dokument se v nabídce Netflixu objeví 1. března. 

Ranařky

Po svém dva roky starém režijním debutu V kraji vína, který rovněž uvedl Netflix, představuje Amy Poehler novou komedii Ranařky. Uvidíme v ní mladou šestnáctiletou dívku Vivian, která se jednoho dne naštve na sexistickou a toxickou atmosféru na své škole. Posléze zjistí, že její matka prožívala něco podobného, díky čemuž začne vydávat školní noviny, jež mají zajistit rovnoprávnost. V hlavních rolích se objeví Josie Totah, Marcia Gay Harden, Clark Gregg nebo Patrick Schwarzenegger.

Ranařek se na Netflixu dočkáme už 3. března.

Stráž

Bývalá Bondgirl Olga Kurylenko si v novém snímku zahraje příslušnici francouzských speciálních jednotek, jež je po jedné misi převelena zpět domů. Hrdinka se pustí do hledání zločince, který ošklivě ublížil její sestře. Bojuje přitom s vlastními traumaty, ale jelikož má vojenský výcvik, nemusíte pochybovat, že se jí to povede.

Nový francouzský snímek debutuje na Netflixu 5. března. 

To nejlepší z archivů velkých studií

Kromě originálních projektů od Netflixu a HBO si v nabídce obou streamovacích služeb můžeme pouštět i starší filmy od nejrůznějších studií, které se objevují v rámci nákupu licencí:

Sbal prachy a vypadni (1. března) – klasická krimikomedie, která proslavila Guye Ritchieho

Spider-Man: Daleko od domova (1. března) – prozatím poslední snímek z MCU, který staví Spider-Mana proti podvodnému Mysteriovi

Nejvyšší pocta (1. března) – dojemný příběh zdravotníka z USAF, který působil ve vietnamské válce

Obřad (1. března) – exorcistický thriller v hlavní roli s vynikajícím Anthonym Hopkinsem

Sám doma a bohatý (1.března) – klasická rodinná komedie s Macaulayem Culkinem, tentokráte podle postavičky Richieho Riche

Trilogie Pán prstenů a Hobit – Peter Jackson natočil během patnácti let celou šestici snímků na motivy díla J.R.R. Tolkiena a minimálně Pán prstenů se stal kultem. Všechny Jacksonovy cesty do Středozemě se už 1. března objeví v nabídce HBO GO a v případě Hobita dokonce v prodloužených verzích. Díky tomu tak můžeme znovu prožít výpravu statečného společenstva Thorina Pavézy do Ereboru i Frodovu cestu do Mordoru.

  • Našli jste v článku chybu?