Čtvrtmiliarda pro nejbohatší Češku. Jitka Cechlová Komárková si vyplatila podíl na zisku 270 milionů

30. 1. 2020
Zdroj: Archiv

Z bohumínského Bonatransu, který je největším výrobcem železničních dvoukolí v Evropě, zamířila na konci roku do mateřské společnosti v Amsterdamu výrazná dividenda. Akcionáři Jitka Cechlová Komárková a minoritně její manžel Aleš Cechel si vyplatili celkem 270 milionů korun.

Firma, která vznikla z Železáren a drátoven Bohumín, je výrazně zisková. V roce 2018 vydělala 486,8 milionu korun po zdanění, rok předtím to bylo 519,8 milionu.

Hlavním produktem firmy jsou dvojkolí a jejich díly, tedy kola, nápravy, kotouče a obruče pro kolejová vozidla. Bonatrans prodává hlavně na asijských trzích, ale i samotným prvovýrobcům kolejových vozidel v Evropě. Výrobní závody má kromě Česka také v Německu a Indii a pobočku v Hongkongu.

Budoucnost nejbohatší Češky je však nejistá, protože se Komárková už roky soudí se svým otcem Karlem Komárkem starším, který tvrdí, že ho dcera o firmu v roce 2010 připravila. V případě nepříznivého soudního verdiktu tak hrozí, že Komárková o Bonatrans přijde. Dividendy se jí poté budou hodit o to více.

Deset nejbohatších Čechů a Slováků: v čele Kellner, Babiše předskočili Vítek a Komárek

 Skupina PPF, ilustrační foto

Čtěte také:

Miliardáři v Česku: Babiš už není ani druhý

Kellner: Braňme svobodu, tradiční hodnoty a poctivé podnikání. Evropu ovládá rovnostářství

Ve stopách Kellnera: do asijského dobrodružství se pouští další firmy

Investoři a něžné pohlaví. Ženy podnikatelky čelí předsudkům, vyberou méně peněz

Ženy a podnikání, ilustrační foto

  • Našli jste v článku chybu?