ČSOB bude propouštět

15. 8. 2017
Zdroj: Martin Pinkas, Euro

Bankovní skupina propouští zaměstnance v provozních oblastech a naopak posiluje obchod.

Na tříletý restrukturalizační program vyhradila v roce 2015 ČSOB 100 milionů korun. Chce je vynaložit především na odstupné propuštěným zaměstnancům.

„Cílem programu je snížení celkového počtu zaměstnanců skupiny ČSOB v roce 2017,“ uvádí se ve výroční zprávě za rok 2016. Ke konci roku měla skupina 8232 zaměstnanců.

Mluvčí banky nicméně na dotazy týdeníku Euro odpověděla, že se počet zaměstnanců nijak výrazně nemění. „Měníme spíše strukturu zaměstnanců v souladu s naší strategií: například nová pozice pojišťovacího poradce na pobočkách, více zaměstnanců do oblasti inovací, posílení kontrolních funkcí s rostoucí legislativou,“ vypočítává Pavla Hávová. Připouští však, že banka „zefektivňuje podpůrné útvary a provoz“. Výdaje na zaměstnance patří k největším a ke konci roku 2016 tvořily 48 procent nákladů na provoz.

Obecně banky snižují provozní náklady kvůli slabším výnosům z úrokových sazeb, které se v posledních letech pohybovaly velmi nízko. Na druhé straně na banky dopadají tužší regulace, jimiž se státy snaží zabránit systémovým selháním, k nimž došlo za finanční krize z roku 2007.

Do skupiny ČSOB patří v Česku kromě stejnojmenné banky například Hypoteční banka, ČSOB pojišťovna, Českomoravská stavební spořitelna či ČSOB Penzijní společnost.

Dále čtěte:

Zisk ČSOB stoupl v pololetí o dvanáct procent. Atakuje 10 miliard

Čtveřice největších bank v Česku vydělala 29 miliard. Letošní výsledky mohou být rekordní


  • Našli jste v článku chybu?