Menu Zavřít

České pivovary uspěly v prestižní soutěži: z Německa přivezly čtyři medaile

20. 11. 2018
Autor: NürnbergMesse

Součástí jednoho z nejdůležitějších světových pivovarských veletrhů – norimberského BrauBeviale – byla minulý týden už popatnácté i degustační soutěž European Beer Star. A české vzorky bodovaly.

Tím nejúspěšnějším reprezentantem českého pivovarnictví byla středomoravská skupina PMS. Její značky Zubr Premium a Litovel Premium ovládly kategorii Bohemian-style Pilsner, tedy spodně kvašený ležák plzeňského typu.

„Získaná ocenění jsou potvrzením toho, že poctivý tradiční přístup je tou správnou cestou,“ těší se z výhry Tomáš Pluháček, ředitel pivovaru Zubr.

Jeho kolega Lumír Hyneček z Litovle, který přivezl stříbrnou medaili, má zato, že za úspěchem stojí tradiční výrobní postupy. „Tedy vaření na požadovanou stupňovitost, studené kvašení v otevřených kvasných kádích na spilce a dlouhé zrání v ležáckých tancích,“ upřesňuje Hyneček.

Dalším, kdo uspěl, byl havlíčkobrodský Rebel. Za svůj tmavý ležák Rebel černý se 4,7 procenty alkoholu získal od degustátorů bronzovou medaili v kategorii Bohemian-style Schwarzbier.

Vedle regionálních značek uspěla i skupina Plzeňský Prazdroj patřící do globální rodiny Asahi. Světlé nealkoholické pivo Birell z Nošovic bralo v kategorii stříbrnou medaili.

Do letošního patnáctého ročníku European Beer Star přihlásily pivovary z 51 zemí celkově 2344 vzorků.

KL24

Dále čtěte:

Na druhý pokus: Žatecký pivovar našel firmu pro stavbu muzea

Minipivovary táhnou. Prazdroj uvařil speciál s Matuškou

ilustrační foto

  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).