Menu Zavřít

Bývalé sídlo Tuzexu v centru Prahy koupila skupina Generali

21. 1. 2020
Zdroj: čtk

Dům v centru Prahy, v němž v minulosti sídlil například Tuzex, získala skupina Generali. Budovu na rohu ulic Jeruzalémská a U Půjčovny čeká rozsáhlá rekonstrukce. Cenu transakce ani plánované využití domu Generali neuvedla. V roce 2017 změnil majitele za 355 milionů korun. Podle odborníků by vzhledem k lokalitě byla vhodná přestavba na hotel nebo rezidenční bydlení. Informuje o tom deník E15.

„K akvizici jsme se rozhodli především kvůli atraktivní lokalitě. Budova se nachází nedaleko hlavního nádraží a Václavského náměstí a je snadno dostupná městskou hromadnou dopravou,“ sdělila deníku mluvčí skupiny Generali pro střední a východní Evropu Marika Nicajasová.

Dům mění majitele po třech letech. V roce 2017 ho prodal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) za 355,1 milionu korun společnosti I.J.O. Prague Investments. Byl to tehdy druhý největší prodej nemovitosti v historii úřadu. Generali nyní firmu I.J.O Prague Investmenst koupila a přejmenovala ji na GRE Pan-EU Jeruzalémská.


Baroko 21. století. CPP proměnila trojský statek na komplex luxusního bydlení

 Chateau Troja Residence


Objekt U Půjčovny 10 je v památkově chráněné lokalitě. Jde o rohový dům se dvěma nezávislými vchody a vjezdem. V budově je kromě komerční plochy 14 bytů. Celá budova má pět nadzemních podlaží. Objekt je z poloviny dřevěná vestavba se zděnými obvodovými zdmi. Součástí areálu je velký sál, který lze využívat na konference. K objektu patří sousední parcela, která byla využívána jako hřiště.

Dům byl postaven v polovině 19. století. Stát ji v roce 1846 přeměnil na zastavárnu, aukční halu a půjčovnu. V poválečné historii zde sídlila řada podniků a úřadů. Byl zde například sklad a kanceláře podniku Tuzex.

Čtěte také:

Miliardář Skala prodal Farnbauerovi budovu Albatrosu na Národní třídě

Smetanova Vltava hraná na Bubny. Praha připravuje výstavbu moderní filharmonie

CIF23

Praha uvažuje o koupi sídla České pošty, ta ji však nenabízí

  • Našli jste v článku chybu?