BusinessInfo.cz: Nejen články, máme i videa

25. 4. 2019
Zdroj: CC0 via Pixabay

Oficiální portál pro podnikání a export přináší informační servis pro malé a střední firmy a vývozce už 18 let. Uživatelé si již zvykli na široký záběr článků, databází, odkazů a dalších služeb. V poslední době se více zaměřujeme i na audiovizuální formu informací, zejména videa. Co u nás najdete?

Videa přinášejí informace pro začínající podnikatele i zkušené exportéry. Tematicky se věnují startu podnikání, jeho rozvoji i důležitým informacím pro expanzi do zahraničí.

Radíme, jak na podnikání

Pro ty, kdo do podnikání teprve vstupují a potřebují se zorientovat v problematice živností, je tu pořad Podnikatelský kompas. Prostřednictvím videí poradíme, jak správně nastartovat podnikání a co vše nesmíte vynechat během úředního kolečka. Představujeme jednotlivé typy živností a podmínky, které je třeba splnit, abyste je získali. Věnujeme se tomu, jak by měl vypadat dobrý podnikatelský plán, jak zaplatit daně, kde najít investora.

Aktuálně v sérii videí podrobně rozebíráme téma patentů, vynálezů a ochranných známek. A též vysvětlujeme, proč se vyplatí zkoumat patentové databáze i těm, kteří se nechystají vynalézt zrovna perpetuum mobile. Díky rešerši patentových databází můžete zjistit, že na váš technický problém již někdo jiný řešení našel a lze jej volně využít.

Věnujeme se zahraničnímu obchodu

Exportu jsou na BusinessInfo.cz věnovány dokonce dvě série videí. V Tipech pro export vám ředitelé zahraničních kanceláří agentury CzechTrade poradí, jak proniknout na trhy zemí, ve kterých působí.

Představí specifika jednotlivých teritorií, doporučí, jak správně jednat s místními obchodními partnery, a také vám řeknou, které obory jsou v konkrétní zemi pro tuzemské podnikatele perspektivní.

Pořad Exportní zrcadlo přináší aktuální témata týkající se českého exportu formou rozhovorů, diskusí a reportáží. S odborníky nejen ze státní správy a podnikatelských asociací představujeme významné exportní destinace a tradiční obory českého vývozu. Poukazujeme i na nová odvětví, která si čeští vývozci teprve osvojují, v reportážích se ohlížíme za významnými proexportními akcemi. Pořad Exportní zrcadlo vzniká ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu.

Podpora malých a středních českých firem při podnikání na zahraničních trzích je také tématem doplňkové řady videí informujících o službách agentury CzechTrade. Přinášíme shrnutí vybraných seminářů agentury a nabízíme i zkušenosti podnikatelů, kteří služeb agentury již využili.

Inspirujeme vás

Třetím tématem, jemuž jsou naše videa věnována, je inspirace zajímavými podnikatelskými příběhy. Pořad Úspěšní exportéři představuje české společnosti a firmy, které se prosadily na mnohdy velmi složitých zahraničních trzích. Podívejte se na jejich příběhy a zjistěte, co vše se skrývá za úspěšným exportem.

Tradičně silné jsou české exportní firmy zejména ve strojírenství. V našem výběru ale najdete i firmy zabývající se zpracováním odpadů, designem, výrobou sportovního vybavení, textilu nebo úspěšné projekty v oblasti služeb. Větší pozornost chceme věnovat inovativním firmám, které dokážou uspět i v zahraničí.

Všechna videa najdete na portálu BusinessInfo.cz v záložce Videa hlavního menu nebo na našem YouTube kanálu – odkaz je dostupný z každé stránky portálu klikem na symbol YT v pravém rohu úplně dole.

PDF verze dubnového čísla magazínu Export a podnikání ke stažení  Titulka Export a podnikání 4/19

  • Našli jste v článku chybu?