Menu Zavřít

Británie se připojila na Hedvábnou stezku. Z Anglie vyjel do Číny přímý nákladní vlak

10. 4. 2017
Autor: novák tomáš/euro

Z Británie dnes vyjel do Číny poprvé nákladní vlak jako přímý spoj. Cestu z jihovýchodní Anglie do východní Číny dlouhou 12 000 kilometrů urazí za tři týdny, tedy zhruba za polovinu času, již si žádá lodní doprava. Británie se během příprav na odchod z Evropské unie, který by měl nastat za dva roky, snaží posílit obchodní vztahy se státy mimo EU.

Vlak vyjel z depa ve městě Stanford-le-Hope v hrabství Essex do Barkingu ve východním Londýně, pokračoval tunelem pod kanálem La Manche a následně projíždí Francií, Belgií, Německem, Polskem, Běloruskem, Ruskem a Kazachstánem. Přepravuje vitamíny, dětské zboží a léky.

Nejde úplně o první přímý spoj na této trase. První vlak v opačném směru z Číny do Británie přijel už letos v lednu.

Projekt je součástí čínského ambiciózního plánu takzvané nové Hedvábné stezky k posílení obchodních vztahů této asijské země s Evropou. Linku mezi Londýnem a obchodním centrem I-wu ve východočínské provincii Če-ťiang provozuje čínská společnost Yiwu Timex Industrial Investment.


Galerii obřích čínských projektů najdete zde:

15 gigantických čínských projektů, které mají světu vytřít zrak


„Je to jen začátek pravidelné železniční nákladní dopravy mezi Británií a Čínou,“ uvedl předseda představenstva společnosti Sü-pin Feng. „Vkládáme do Británie, země s tradicí exportu, velké naděje. Železniční doprava poskytuje výbornou alternativu přepravy velkého objemu zboží na dlouhé vzdálenosti,“ dodal.

MMF24

Čínské státní železnice již provozují nákladní dopravu mezi Čínou a některými jinými evropskými městy, například Hamburkem a Madridem. Londýn je patnáctým evropským městem, které se připojuje k nové Hedvábné stezce. Premiérka Theresa Mayová navazuje na politiku Davida Camerona a v rámci přípravy na odchod země z Evropské unie usiluje o získání miliard dolarů čínských investic, informovala agentura Reuters.

Čtěte dále:

Miliardář Kellner doprovodí Zemana na cestě do Číny

Home Credit se loni vrátil k zisku. Tahounem byla Asie, vydělává už i Rusko

Hedvábná jízda českých miliardářů: Home Credit loví indické a čínské dlužníky


  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).