Menu Zavřít

Bílý dům shání informace o Trumpových soupeřích, kampaň je má vykreslit jako levicové radikály

14. 2. 2019
Autor: čtk

Politický tým Bílého domu začíná shromažďovat informace o možných protikandidátech Donalda Trumpa ve volbách v příštím roce. Jak dnes napsal web Politico, zaměřuje se přitom na tři osoby považované za největší ohrožení dosavadního prezidenta - na Kamalu Harrisovou, Elizabeth Warrenovou a Coryho Bookera. Sám Trump prý za nejsilnějšího soupeře tipuje bývalého viceprezidenta Joea Bidena.

Do analýzy možných Trumpovách protikandidátů z Demokratické strany se poradci Bílého domu pustili minulý víkend, píše Politico. Vyhledávají možnosti, jak na jednotlivé prezidentovy soupeře zaútočit, i když jasný a silný protikandidát se zatím v demokratickém táboře neobjevil. Seznam Trumpových možných soupeřů, už dnes dosti početný, se podle Trumpových poradců bude ještě rozšiřovat.

Trump zatím za nejvážnějšího soka považuje Bidena, i když bývalý blízký spolupracovník exprezidenta Baracka Obamy kandidaturu ještě neohlásil. Nynější prezident prý soudí, že právě Biden by dokázal zmobilizovat větší dav stoupenců, než kterýkoli jiný demokratický kandidát. Trumpovi poradci takový názor ale nesdílejí a nedomnívají se, že Biden by mohl přežít demokratické primárky, tvrdí Politico.

Agresivní kampaň Trumpových volebních manažerů má podle serveru vykreslit demokraty jako levicové radikály a socialisty, kteří jsou pro potraty bez omezení a horují pro podporu migrace. Bílý dům shromažďuje materiály o nejobávanějších z nich. Harrisová prý dokáže mobilizovat masy příznivců na předvolebních shromážděních, Warrenová láká voliče populismem a Booker má přízeň finančních sponzorů, jsou přesvědčeni Trumpovi poradci.

Vítězem demokratických primárek ale může být podle některých expertů „žolík“, dosud neznámá osoba, která se postupně v davu kandidátů objeví. „Zatím ovšem nevidíme nikoho, kdo by dokázal aspoň přibližně oslovit Američany tak, jak to umí Trump,“ řekl americkému serveru republikánský poslanec Sněmovny reprezentantů Matt Gaetz.

EBF24

Americké volební déjà vu: Sanders chystá velkou kampaň, kandidaturu zváží Kerry

 Americký senátor a bývalý (i budoucí?) prezidentský kandidát Bernie Sanders

Dále čtěte:

Majstrštyky a fiaska Donalda Trumpa. Jaké jsou jeho nejlepší a nejhorší nápady?

Trump a umění kšeftu. Kvůli bohatství chtěl podvést i otce

Esej: Kdo po Trumpovi

„Udržme Ameriku velikou“. Trump už myslí na obhajobu mandátu

  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).