Menu Zavřít

Ahold pokutu 800 tisíc za vadné potraviny zaplatí. Soud zamítl jeho žalobu

3. 3. 2017
Autor: Profimedia.cz

Krajský soud v Brně zamítl žalobu firmy Ahold na Státní zemědělskou a potravinářskou inspekci, a potvrdil tak platnost pokuty 800 tisíc korun za vadné potraviny. Vyplývá to z rozhodnutí soudu z konce února. Ahold, který provozuje prodejny potravin Albert, dostal pokutu za čtyři různé prohřešky na přelomu let 2013 a 2014. Ahold může ještě podat kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu.

Nejzávažnějším prohřeškem ze čtyř zmíněných byl prodej sušených datlí nevhodných k jídlu. Balení datlí obsahovala škůdce, celkem jich bylo 10 tisíc, zemí původu bylo Tunisko. Dále Albert uváděl do oběhu potraviny s prošlým datem minimální trvanlivosti, s prošlým datem použitelnosti a ovoce, které nevyhovělo požadavkům na jakost.


Jedí Češi kvalitně? Přečtěte si, co je trápí:

Nižší kvalita za vyšší cenu. Čechům začíná vadit dvojí metr na trhu potravin

 ilustrační foto


Objem pokut, které inspekce uděluje maloobchodním řetězcům, každým rokem roste. Za opakující se prohřešky totiž uděluje zpravidla stále vyšší pokuty. V aktuálních záznamech prohřešků na portálu Potraviny na pranýři je 44 výrobků, které se v Albertu prodávaly jako nebezpečné, nejakostní či falšované. Lidl a Billa mají aktuálně zhruba poloviční množství záznamů, o něco více Tesco a Penny market, přes 30 záznamů se týká Kauflandu. V záznamech figurují jak privátní značky potravin, tak značky výrobců, které se prodávají ve více řetězcích.Mluvčí Aholdu Barbora Vanko řekla, že firma rozhodne o dalších krocích, až dostane odůvodnění rozsudku.

MMF24


Ahold platil zaměstnancům málo a to spustilo aféru. Čtěte o ní:

Marksová: Je nehorázné mít za stejnou práci nižší plat

Michaela Marksová


  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).