Zvítězila opět Komerční banka

07. listopadu 2005, 00:00 - MARTINA MARTINOVIČOVÁ
07. listopadu 2005, 00:00

VÝSLEDKY SOUTĚŽE Vítězem čtvrtého ročníku prestižní soutěže MasterCard Banka roku 2005 se letos již podruhé stala Komerční banka. Cílem tohoto ocenění je ohodnocení služeb a produktů finančních institucí působících v Česku. Základním kritériem je přitom zaměření na drobnou klientelu.

VÝSLEDKY SOUTĚŽE Vítězem čtvrtého ročníku prestižní soutěže MasterCard Banka roku 2005 se letos již podruhé stala Komerční banka. Cílem tohoto ocenění je ohodnocení služeb a produktů finančních institucí působících v Česku. Základním kritériem je přitom zaměření na drobnou klientelu. Ve čtyřech hlavních kategoriích ocenění MasterCard Banka roku bylo letos posouzeno sedmnáct bankovních domů působících v České republice. Muselo přitom jít o instituce, které poskytují služby drobného bankovnictví pro širokou veřejnost a nabídkou pokrývají celou škálu produktů. Soutěže MasterCard Banka roku se neúčastní subjekty zaměřené na korporátní sféru nebo privátní bankovnictví. Ocenění je realizováno pod záštitou ministerstva financí a ministerstva pro místní rozvoj. ZVÍTĚZILA KOMERČNÍ BANKA

V hlavní kategorii Banka roku zvítězila stejně jako v loňském roce Komerční banka. Rovněž stříbrnou příčku obsadila druhým rokem stejná banka, a to Česká spořitelna. Třetí skončila Československá obchodní banka, která na této pozici nahradila HVB Bank Czech Republic. Česká spořitelna opět po roce zabodovala i v další kategorii a stala se Nejdůvěryhodnější bankou roku 2005. Důvěru ve stejném pořadí jako loni zde získaly stejné bankovní domy dokonce na všech třech oceněných místech. Na druhém tak skončila Komerční banka a na třetím Československá obchodní banka. Kategorie Nejdůvěryhodnější banka roku 2005 je tradičně jedinou, ve které hlasuje široká veřejnost.

V DYNAMICE VEDE eBANKA

Nejdynamičtější banka roku 2005 neboli „Skokan roku“ je zvláštní cenou odborné poroty, vyhlásila ji společnost Ernst & Young. První cenu získala eBanka, která tak podle názoru poroty vykázala v průběhu roku 2005 nejvýraznější zlepšení ve svých službách a produktech. Loni druhou HVB Bank letos vystřídala Česká spořitelna, třetí je GE Money Bank.

Novinkou v letošním ročníku je zařazení kategorie Bankéř roku. V ní jsou nominováni vrcholní představitelé bankovních domů. Porotou jsou sami bankéři, kteří vyberou ze svého středu nejlepšího. Vítězem se stal generální ředitel České spořitelny John James Stack.

ROŠÁDA V KATEGORII STAVEBNÍCH SPOŘITELEN

Největší změny oproti loňsku nastaly v kategorii Penzijní fond roku, kde z loňského prvého na letošní druhé místo sklouzl Credit Suisse Life and Penzions penzijní fond, na první vyšplhal Penzijní fond České pojišťovny a třetí místo obsadil ČSOB Penzijní fond Progres.

Naproti tomu se nic nezměnilo u Pojišťovny roku, kde stejně jako loni zvítězila Česká pojišťovna, druhá zůstala Kooperativa a třetí Allianz pojišťovna. Rošádu si zahrály stavební spořitelny, které si pouze vyměnily místa pořadí - letos zvítězila Modrá pyramida, což je stavební spořitelna Komerční banky.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Tento pátek bude svátek
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Nvidia má nové GeForce pro notebooky, MX110 a MX130. Používají ale staré 28nm čipy
Psaní na displeji tažením a nová gesta při psaní rukou [Windows Insider]
Začalo testování Opery 51. Už nezapomíná, které weby jste si připnuli
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít