Zrychlete internet přes telefon

06. prosince 2004, 00:00 - (rd)
06. prosince 2004, 00:00

VYTÁČENÉ PŘIPOJENÍ I pomalý internet přes telefonní linku se dá až desetinásobně zrychlit. Stačí jen malý program, který je vhodný pro domácnosti i podnikatele. Desetkrát rychlejší internet za stejnou cenu. To je veliká výzva pro všechny firmy, domácnosti i živnostníky, kteří jsou připojeni na internet přes klasickou telefonní linku (dial-up).

VYTÁČENÉ PŘIPOJENÍ I pomalý internet přes telefonní linku se dá až desetinásobně zrychlit. Stačí jen malý program, který je vhodný pro domácnosti i podnikatele. Desetkrát rychlejší internet za stejnou cenu. To je veliká výzva pro všechny firmy, domácnosti i živnostníky, kteří jsou připojeni na internet přes klasickou telefonní linku (dial-up). N ení to nic nedosažitelného. Návod na zrychlení nabízejí téměř všichni čeští poskytovatelé internetu zdarma přes dial-up. Z jejich internetových stránek stačí stáhnout do počítače malý program Internet Akcelerátor. Ten pak zrychluje surfování. Za několik měsíců, kdy jej začali poskytovatelé internetu nabízet, si Akcelerátory získaly velikou oblibu. „Akcelerátor nabízíme čtyři měsíce a používají ho tisíce surfařů,“ říká Pavel Rusý z alternativního operátora Contactel. Jen přes tohoto operátora se denně s Akcelerátorem připojí přes 11 tisíc klientů. „Kdo si Akcelerátor nainstaluje, nepřestane ho používat,“ prozrazuje Oldřich Bajer z Centrum.cz. Program funguje na jednoduchém principu - komprimuje objem dat a tím zvyšuje rychlost stahování z internetu. Odstraňuje je nebo redukuje reklamní bannery. Komprimuje však především obrázky tak, že snižuje jejich kvalitu. Čím vyšší komprese i rychlost, tím jsou obrázky rozmazanější a méně ostré. „Klient si může obrázky, které se po kompresi zobrazí na webové stránce rozmazané, načíst opět v plné kvalitě. Přitom se stránky zobrazují stále rychleji než bez Akcelerátoru,“ vysvětluje Stanislava Beyerová z alternativního operátora Czech On Line, který poskytuje služby pod značkou Volny.cz. Lepší verze Akcelerátorů navíc zamezují nechtěnému připojení na internet přes linky s vyšším tarifem. Akcelerátory jsou ze stránek internetových providerů ke stažení zdarma, stejně jako jejich používání. STAHOVÁNÍ RYCHLEJŠÍ**

Podle údajů jednotlivých poskytovatelů připojení lze dosáhnout tří až desetinásobného zrychlení internetu. Vladimíra Králíková z T iscali uvádí, že průměrné načítání stránek je 3x-5x rychlejší. „Uspoří se tak 60 až 80 procent nákladů na internet,“ říká Králíková. Pokud ovšem budete internetové stránky i číst v on-line režimu, délka připojení se nezkrátí a úspora je zanedbatelná. Skutečné úspory se tak projeví pouze při stahování větších objemů dat. Pokud chcete ušetřit i při surfování, je nejlepší používat Akcelerátor spolu s programy pro off-line surfování (viz Profit č. 49/2004) . Pomocí Akcelerátoru a programu pro off-line surfování stáhnete požadované stránky a odpojíte se. Potom už v klidu a především zdarma můžete číst internetové stránky. V tomto případě už je možné dosáhnout zmiňovaných 80 procent ušetřených peněz na internetové připojení. Podobné programy na zrychlení surfovaní nabízí i mobilní operátoři pro připojení k internetu přes GPRS. V obou případech však platí, že Akcelerátor lze použít pouze s příslušným operátorem. Stáhnete-li si Akcelerátor z V olny.cz, nebude fungovat, jestliže se připojíte přes Contactel a naopak. Nic však nebrání tomu, abyste si Akcelerátorů stáhli do počítače víc. Účty za dial-up by však neměly pravidelně překračovat hranici tisíce korun. V opačném případě už se vyplatí uvažovat o jiném způsobu připojení, které za srovnatelnou cenu zvýší možnost práce s internetem.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Co je dobré vědět o otcovské dovolené po porodu v roce 2018?
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Týdeník Euro z vydavatelství Mladá fronta vydává speciál Top advokátní kanceláře 2017
Auta
Subaru Impreza páté generace dorazila do ČR. Je to vážně…
Aston Martin V8 Vantage změnil tvář i motor. Je přeplňovaný a dodává ho Mercedes
Nejvlasatější auto světa na sobě vozí 100 kg lidských vlasů za dva miliony korun
Ekologův koutek: Volvo PV544 dostalo motor z tanku. A vypadá brutálně
BMW dá dvě turba na základní dieselový čtyřválec 18d a 20d. Pomůže to spotřebě
Technologie
Intel chce z počítačů odstranit podporu legacy BIOSu, znefunkční to staré OS a hardware
Je plnohodnotný Skype příliš pomalý a přebujelý? Zkuste Skype Lite pro Android
Nejnovější produkt Elona Muska je… powerbanka Tesla
Microsoft experimentuje s vyhledáváním ve Windows. Co možná nabídne Redstone 4?
Opera Dev umožňuje zpřehlednit nabídku se seznamy otevřených a zavřených stránek
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít