Změna práce v zahraničí

14. října 2009, 15:10 - Ivana Vágnerová
14. října 2009, 15:10

Pracovní právo EU

Každým rokem stále více firem vysílá zaměstnance pracovat do zahraničí, často do jiných zemí Evropské unie. Otázky, které na začátku vyslání zaměstnanci i jejich zaměstnavatelé řeší, se nezřídka týkají sociálního a zdravotního pojištění. Ve které zemi má zaměstnanec sociální a zdravotní pojištění platit? Ve které zemi bude mít nárok na zdravotní péči? Nebudou mu v budoucnu chybět roky odpracované v zahraničí pro nárok na důchod?

Nová pravidla

Vznik nejlepších podmínek pro volný pohyb pracovních sil je jedním ze základních cílů EU. Proto již v sedmdesátých letech vytvořila pravidla, jejichž smyslem bylo koordinovat legislativu jednotlivých zemí, aby lidé na pracovní migraci v rámci EU nedopláceli.
Od našeho vstupu do EU uplynulo již pět let. Za tu dobu se většina firem s koordinačními pravidly seznámila natolik, že vědí, zda bude, či nebude jejich zaměstnanec během vyslání do zahraničí spadat do českého systému sociálního a zdravotního pojištění. V březnu 2010 však budou v celé EU pravidla výrazně změněna.

Regionální zaměstnanci

V posledních letech se stále častěji setkáváme s úspěšnými Čechy, kteří v rámci nadnárodních firem získávají pozice regionálních ředitelů odpovědných za jejich chod nejen v České republice, ale i v dalších zemích. Dle současných pravidel většinou zůstávají součástí sociálního systému ČR – nadále platí české sociální i zdravotní pojištění. Z tohoto hlediska se tedy pro ně s nástupem do regionální pozice nic nemění. Ze současných koordinačních pravidel totiž vyplývá, že pokud zaměstnanec pracuje ve více zemích EU, je pojištěn v domovském státě, jestliže v něm vykonává část práce. Například Čech v pozici regionálního ředitele, jehož zaměstnává německá firma a který bydlí s rodinou v Praze, je sociálně i zdravotně pojištěn v ČR. Musí v ní však pravidelně každý měsíc odpracovat aspoň několik dní, přestože většinu těch pracovních stráví v zahraničí.
Od března příštího roku však již situace nebude natolik jednoznačná. Aby tento zaměstnanec mohl být na základě nových pravidel pojištěn v ČR, musí zde vykonávat takzvaně „podstatnou část“ činnosti. To bude splněno, jen pokud bude v ČR pracovat minimálně 25 procent času, či mu za práci v ní poplyne minimálně 25 procent výdělku. Pokud tedy regionální ředitel z uvedeného příkladu v ČR pracuje jen jeden den v týdnu, jen obtížně v ní bude moci být pojištěn. V budoucnu tedy bude muset on i firma přemýšlet o změnách ve výkonu regionální role či v odměňování. Jinak je čekají starosti s přechodem pojištění do jiného státu.

Vysílací politika

Pokud je zaměstnanec vyslán z České republiky do jiného státu EU na necelý rok, zůstává dle současných pravidel pojištěn v ČR. Pokud však jde o delší dobu vyslání, je zaměstnanec od počátku pojištěn ve státě, do kterého byl vyslán. To znamená, že on i jeho český zaměstnavatel musejí zjistit, jak problematiku sociálního a zdravotního pojištění upravuje zahraniční legislativa. Jaké povinnosti vyslanému zaměstnanci i české firmě ukládá a také výhody a nevýhody, jež z toho vyplývají. Zajištění a nastavení procesů, aby vše správně fungovalo, trvá mnohdy déle než celá doba vyslání. Nová koordinační pravidla to vzala v úvahu a dobu, po kterou vyslaný zaměstnanec automaticky zůstává v sociálním systému domácí země, prodloužila z jednoho na dva roky.
Mnoho firem má vysílací politiku – interní směrnice upravující pravidla pro vysílání zaměstnanců do zahraničí. Firmy v těchto politikách již v minulosti uplatňovaly současná koordinační pravidla EU, aby minimalizovaly administrativu, jež je s vysíláním zaměstnanců spojená. V současnosti tedy nastal čas na revizi a aktualizaci těchto vysílacích politik.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Auta
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC…
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Technologie
Philips začíná upgradovat své televizory na Android 7.0, na rozdíl od Sony ale ne všechny
Bitcoin na novém rekordu. Právě pokořil cenu 6000 dolarů
DVB-T2 již pro 83 % domácností. Nové pokrytí hlásí Černá hora a Lysá hora
Objevil se první dvoujádrový Ryzen, vzorek mobilního čipu s GPU Radeon Vega 3
Samsung udělá z mobilů ještě lepší počítače. Na Galaxy S8 a Note8 poběží Linux
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít