Zlomí se neochota Čechů změnit dodavatele energie?

16. září 2011, 11:27 - Profit, TZ
16. září 2011, 11:27

Vytápění běžné domácnosti bude podle nových ceníků Pražské plynárenské asi o pět procent dražší, a to již od října. Na tuzemském trhu vyrůstá stále větší počet alternativních dodavatelů, kteří tvrdě konkurují takovým vahám jako je např. RWE Trangas.

 

Foto: Profimedia.cz

Právě skupina RWE Trangas zaznamenala v poslední době nejvýraznější odliv zákazníků. Schopnější obchodníci s energiemi dokáží snížit účet za energie až o deset procent. Možná tedy nadešla vhodná doba pro změnu dodavatele. Nejnepříjemnější na celém procesu je výpovědní lhůta; ta u běžné smlouvy trvá tři měsíce; změna nového dodavatele se tak může protáhnout až na čtyři měsíce. Od smlouvy lze ale odstoupit právě ve chvíli, kdy stávající dodavatel změní ceník nebo obchodní podmínky; celý proces se tak výrazně zkrátí.

Na českém trhu se objevuje spoustu nových alternativ. Se zajímavou nabídkou přichází České Energetické Centrum: po dobu platnosti smlouvy totiž garantuje nižší cenu elektřiny, než jakou nabízí tradiční dodavatel v regionu – ČEZ, PRE či E.ON. Úspora na jednu MWh v porovnání s ČEZ činí 139 Kč. „Naši klienti díky této nabídce ušetří své prostředky za elektřinu a navíc budou mít jistotu, že dominantní regionální dodavatel v budoucnu nesníží cenu elektřiny pod úroveň Energetického centra. Naše ceny budou vždy o dohodnutou částku nižší,“ říká ředitel Energetického Centra René Grebeň. „Naší hlavní devizou je nadstandardní klientský servis. Pro zkvalitnění péče o zákazníky jsme vybudovali nezávislé poradenské centrum, které rozšiřuje naši nabídku o další služby,“ dodává.

České Energetické Centrum nabízí kromě dodávky energie také asistenční služby, ve kterých je zahrnuto např. právní poradenství či pomoc při technických haváriích v domácnostech. V případě ztráty zaměstnání nebo dlouhodobé pracovní neschopnosti lze u Energetického Centra zálohy za energii pozdržet. Stojí tedy za úvahu, zda nepřišel vhodný čas na změnu dodavatele energie. Nakonec, proč platit víc, když to jde i jinak?  

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
Auta
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik…
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce rozsvítí tyto kontrolky?
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Technologie
Xeony generace Ice Lake mají 38 jader a HBM2. Xeony Phi nahradí 44jádrová verze ISX-H
Na Chromeboocích poběží MS Office i World of Warcraft, ale…
8 smartphonů do 10 000 Kč: kompakt, phablet, odolňák i vlajková loď [Vánoce 2017]
Robot Atlas je zase mrštnější. Podívejte, jak udělá salto (video)
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít