Získejte výhodu díky vzdělání

19. července 2004, 00:00 - admin
19. července 2004, 00:00

VZDĚLÁVÁNÍ EXPORTÉRŮ A MBA IN INTERNATIONAL BUSINESS Dobře vyškolení zaměstnanci znamenají pro firmy velkou konkurenční výhodu. Požadavky na výkon a kvalifikaci se zvyšují. Nutností se stává permanentní vzdělávání.

VZDĚLÁVÁNÍ EXPORTÉRŮ A MBA IN INTERNATIONAL BUSINESS

Dobře vyškolení zaměstnanci znamenají pro firmy velkou konkurenční výhodu. Požadavky na výkon a kvalifikaci se zvyšují. Nutností se stává permanentní vzdělávání.

Pokud chce česká firma uspět na zahraničních trzích, musí mít nejen kvalitní produkt, odpovídající marketingové zázemí, finanční sílu, ale také správný mix lidského kapitálu. Bez dobře vyškolených zaměstnanců, bez znalostí obchodních podmínek konkrétní země, bez motivovaných a kreativních pracovníků je pokus prosadit se mezi konkurenty v dnešní době předem odsouzen k zániku. Permanentní rozšiřování a doplňování vzdělání, tak běžné ve vyspělém světě, se tedy stává nutností i v České republice. N ení přitom žádným tajemstvím, že zvyšující se požadavky na výkon a kvalifikaci se začínají týkat všech pracovníků bez výjimek. „Lidský kapitál přímo ovlivňuje konkurenceschopnost podniků na domácích i mezinárodních trzích,“ zdůrazňuje ředitelka České agentury na podporu obchodu CzechTrade Jitka Hanzlíčková. Každý podnik, jenž chce koncepčně pracovat se svými zaměstnanci, by měl připravit cílený a maximálně vhodný kariérní a vzdělávací program. Za špičku v současné nabídce kvalifikace je všeobecně považován program MBA, jenž svému nositeli posléze zabezpečuje vedle nesporných znalostí a vědomostí i patřičný mezinárodní respekt. CzechTrade si tento fakt uvědomuje a jako první státní agentura se stal spolutvůrcem nového manažerského programu pro exportéry - MBA in International Business. Ten je kolektivním projektem CzechTrade, Masarykova ústavu vyšších studií ČVUT a britské Sheffield Hallam University. Jmenovanou prestižní britskou univerzitou je také akreditován. Přibližně polovina výuky je právě zajišťována odborníky z V elké Británie a druhá polovina patří českým specialistům a externím vyučujícím z ciziny. „Program je navržen jak pro ty, kdo se připravují na kariéru manažera či podnikatele, tak pro podnikatele a pracovníky působící v exportně zaměřených podnicích,“ upřesňuje smysl studia Helena Fialová, vedoucí programu MBA. Studium pokryje všechny disciplíny moderního managementu se zaměřením na zahraniční obchod. Posluchači budou mít během dvouleté doby studia výjimečnou příležitost seznámit se s britskou a českou kulturou řízení organizací. MBA in International Business celkově přesně zapadá do vzdělávacího portfolia CzechTrade. Konkrétní semináře vztahující se k tematice zahraničního obchodu a Evropské unie (strukturální fondy, Incoterms, cla, Intrastat) rozšiřují teritoriální semináře s řediteli zahraničních kanceláří CzechTrade, cykly Úspěšná exportní praxe či P rávní minimum exportéra a doplňují softskillové semináře Manažerská psychologie a Obchodní jednání v angličtině a němčině. I nadále se kdokoliv v průběhu roku může přihlásit na distanční e-learningový program International Trade Specialist, který CzechTrade pořádá ve spolupráci s IMODS a eBSI z Irska. V souladu s individuálním zaměřením služeb CzechTrade nabízí také individuální tréninky ve firmách. Kompletní přehled vzdělávacích akcí CzechTrade je k dispozici na webových stránkách: www.czechtrade.cz/vzdelavani.

BLIŽŠÍ INFORMACE

Josef Němeček Tiskový mluvčí CzechTrade Email: josef.nemecek@czechtrade.cz Tel.: +420 224 907 524

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
Auta
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik…
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce rozsvítí tyto kontrolky?
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Technologie
8 smartphonů do 10 000 Kč: kompakt, phablet, odolňák i vlajková loď [Vánoce 2017]
Robot Atlas je zase mrštnější. Podívejte, jak udělá salto (video)
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Procesory ARM proráží už i v superpočítačích. Na ThunderX2 s jádry Vulcan sází sám Cray
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít