Zisk Air Bank stoupl o 146 procent. Bance pomohly hlavně mimořádné příjmy z investic - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Zisk Air Bank stoupl o 146 procent. Bance pomohly hlavně mimořádné příjmy z investic

, čtk,
Zisk Air Bank stoupl o 146 procent. Bance pomohly hlavně mimořádné příjmy z investic
Zdroj: Anna Vacková

Air Bank v prvním pololetí 2018 vykázala čistý zisk 683 milionů korun, což je meziroční růst o 146 procent. Bance stoupl počet klientů i objem poskytnutých úvěrů. Hlavní příčinou skokového nárůstu zisku ale byly mimořádné jednorázové příjmy z investic banky

„Noví klienti k nám stále přicházejí hlavně kvůli běžnému účtu, který jsme vylepšili o možnost platit mobilem nebo získat odměny za nákupy. V oblasti úvěrů jsme klientům nově nabídli kontokorent a také možnost zařídit si půjčku kompletně přes mobil,“ uvedl generální ředitel Air Bank Michal Strcula.

Služby Air Bank ke konci června využívalo přes 637 tisíc klientů, jejich počet tak meziročně vzrostl o 14 procent. Ještě více se zvýšil počet běžných účtů, a to o 19 procent na 695 421. Počet spořicích účtů stoupl o téměř 50 tisíc na 410 710. Objem vkladů na běžných a spořících účtech klientů vzrostl na 98 miliard korun.


Banky, platby, vteřiny. Posílání peněz bude rychlejší

 Internet banking - ilustrační foto


Air Bank podstatně navýšila i objem půjčených peněz. Meziročně se objem úvěrů zvýšil o 32 procent, tedy o téměř 11 miliard korun. Čisté výnosy očištěné o úvěrové ztráty meziročně stouply o 48 procent na 1,5 miliardy korun.

Celková bilanční suma Air Bank vzrostla meziročně o 18 procent na 107,6 miliardy korun. Vlastní kapitál se zvýšil o 25 procent na sedm miliard korun.

Air Bank získala bankovní licenci České národní banky na konci května 2011. PPF Group N.V., do které banka patří, je jednou z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě. Hlavním akcionářem PPF je nejbohatší Čech Petr Kellner.

Dále čtěte:

Nechtěná kreditní karta ve schránce? Pochybný trik zkouší i dcera Komerční banky

Zisk České spořitelny stoupl v pololetí na 7,9 miliardy. Také díky vyšším úrokovým výnosům

Komerční bance klesl v pololetí zisk o na 6,9 miliardy. Úvěry klientů vzrostly o 4,2 procenta


Ohodnoťte tento článek
Diskuze