Že jsem Miss, klienta nezajímá

07. srpna 2006, 00:00 - ANDREA CERQUEIROVÁ
07. srpna 2006, 00:00

IVANA CHRISTOVÁ: Firma první československé Miss pořádá obří akce pro tisícovky lidí, ale také školení pro dvacet účastníků. „Má společnost Orin Art v překladu znamená Anděl lásky. Akce proto připravuji s láskou,“ tvrdí Ivana Christová. První československá Miss Ivana Christová podniká od roku 2000.

IVANA CHRISTOVÁ: Firma první československé Miss pořádá obří akce pro tisícovky lidí, ale také školení pro dvacet účastníků. „Má společnost Orin Art v překladu znamená Anděl lásky. Akce proto připravuji s láskou,“ tvrdí Ivana Christová.

První československá Miss Ivana Christová podniká od roku 2000. „Život je takový, že někdy je dobře, někdy hůř. Jelikož jsem samoživitelkou rodiny, přemýšlela jsem, v čem bych mohla podnikat. Věděla jsem, že třeba se železem by to nešlo. Ani s čísly - při nedávném předávání šeku dětské pediatrii v pražském Motole jsem nejdřív místo pěti set tisíc korun napsala půl milionu,“ směje se Christová.

Součástí jejího života jsou však již od dob první soutěže v kráse večírky, plesy a jiné společenské události. A tak založila firmu Orin Art, která taková akce pořádá takzvaně na klíč.

„Orin Art v překladu znamená Anděl lásky. Akce proto připravuji s láskou. Stále se snažím, abych je dělala stoprocentně. Abych vnímala značku, cítila přání klienta. Za každého nového jsem šťastná a snažím se pochopit jeho filozofii. Proto se mi daří. Navzdory tomu, že podobných agentur působí mraky, mám plno práce a zakázek. Věřím, že tomu tak bude i letos - 2006 je šťastné číslo, je to osmička, karma,“ říká optimisticky Christová.

PODNIKÁM I NA KUBĚ

Firma Orin Art má pět stálých spolupracovníků, příležitostně spolupracuje s dalšími čtyřiceti lidmi - záleží na velikosti akce. „Nikoho nezaměstnávám nastálo. Už jen kvůli mé zmíněné nelásce k číslům. Činilo by mi potíže počítat odvody a tak. Proto všichni spolupracují na živnostenský list,“ směje se. Její firma pořádá mega akce pro tisícovky lidí, ale také školení, kde je třeba jen dvacet účastníků. Nepůsobí jen na Slovensku a v Česku, ale třeba i v Rakousku či Německu. „Poměrně hodně spolupracujeme s Vídní,“ přibližuje Ivana Christová.

Orin Art produkčně pracuje i na výrobě kalendářů. Letos se Christová chystá na Kubu, kde bude produkovat několik imageových kalendářů. „Chci Kubu stihnout ještě v době, kdy to tam drží Fidel Castro. Až tam nastanou změny, přemění se v další Bahamy. Kouzlo Kuby je v tom, jaká je,“ vysvětluje, proč pro práci zvolila právě „Ostrov svobody“.

Christová tvrdí, že popularita jí při podnikání příliš nepomáhá. „Když lidé chtějí, abyste jim na klíč vyrobila akci za několik milionů korun, nepomůže vám, že jste byla Miss, ale to, že je na vás spoleh,“ vysvětluje.

KROMĚ FIRMY MÁM TAKÉ NADACI Vedle firmy Ivana Christová také provozuje nadaci Orin Panacea - Živá voda pro děti. „Orin Panacea se do češtiny překládá jako bohyně léčiv. Jsem ráda, že jsem nadaci založila. Samotné podnikání by mě nenaplňovalo. Potřebuji pomáhat jiným,“ říká.

V minulých letech nadace získala finance na nákup vodního harmonického skalpelu a mobilního rentgenu pro dětské oddělení dvou bratislavských nemocnic, a v současné době se finančně podílí na revitalizaci onkologického oddělení Dětské fakultní nemocnice v Bratislavě.

V Česku nadace spolupracuje se společností A. S. A. Česká republika. Ta je jednou z nejvýznamnějších firem v oblasti odpadového hospodářství. Nedávno - jak je nastíněno výše - například společně předaly šek ve výši půl milionu korun Dětské klinice Univerzity Karlovy ve Fakultní nemocnici v Motole. Podle zástupců kliniky, vedené profesorem Janem Vavřincem, kde se léčí v průměru stovka dětí od kojeneckého věku, budou darované peníze využity na nákup monitorů pro jednotku intenzivní péče na pediatrii.

IVANA CHRISTOVÁ (35)

Miss Československo roku 1989, od roku 2000 majitelka společnosti Orin Art, která na klíč pořádá mega akce i malá školení.

KONKURENCE

**Konkurence v pořádání společenských akcí i odborných seminářů je v Česku i na Slovensku obrovská (řádově stovky agentur). Firma Ivany Christové si přesto vydobyla respektovanou pozici.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik…
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce rozsvítí tyto kontrolky?
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Technologie
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Procesory ARM proráží už i v superpočítačích. Na ThunderX2 s jádry Vulcan sází sám Cray
Parádní akce: Samsung Galaxy S7 za 8200 Kč a S7 Edge za 10 600 Kč
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít